Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 30 Maj 2020
Dogana zbulon kontrabandimin e barnave nga SerbiaE Marte 11 Gusht 2015 13:55Një shtetas kosovar ka tentuar që të kontrabandojë sot një sasi të konsiderueshme të barnave. më shumë
Nesër nis zbatim i Marrëveshjes për Sigurime Kosovë-SerbiKryesuesi i delegacionit teknik të Kosovës për bisedime për çështje të sigurimeve...më shumë
MPJ e Holandës: Ende s’kemi marrë vendim rreth TribunalitQeveria holandeze ende nuk ka marrë vendim se a do të jetë vend nikoqir i Tribunalit Special që do...më shumë
Kosova nuk mund të shpallet vend i sigurt i origjinës - ja arsyejaPartia opozitare gjermane “Partia e Gjelbërt”, beson se Kosova për shkak të situatës me...më shumë
Të arrestuarve te Liqeni i Badovcit iu vazhdohet paraburgimiGjyqtarja e Gjykatës Themelore në Prishtinë, Alltene Murseli, ka vendosur për vazhdimin e...më shumë
Sëmuret Naim Tërnava, dërgohet në TurqiMyftiu i Kosovës Naim Tërnava nuk është në gjendje të mirë shëndetësore dhe...më shumë
Qytetarët besojnë shumë te FSK e Policia, më pak te Presidenca e KryeministriaInstituti Kosovar për Zhvillim të Politikave (KIPRED), ka nxjerrë Policinë e Kosovës dhe Forcat...më shumë
Protesta për Ivanoviqin edhe në PrishtinëPasi ka përfunduar në Mitrovicë, një protestë ka nisur edhe para ndërtesës së...më shumë
Specialja nesër në KushtetueseOpozita do të dërgoj nesër në Gjykatën Kushtetuese lëndë që konteston vendimin e...më shumë
Policia: Kur shkoni në ahengje mos i leni shtëpitë vetPolicia e Kosovës po apelon tek qytetarët që mos t’i lënë shtëpitë vet kur...më shumë
Afër 100 milionë euro të BE-së për energji të KosovësMinistri i Integrimit Evropian Bekim Çollaku thotë se Qeveria e Kosovës ka hartuar Dokumentin...më shumë
Trafikantët përfituan rreth 20 milionë euroValën e madhe të emigrimit të kosovarëve drejt Bashkimit Evropian (BE), në fund të vitit...më shumë
Komandantët kanë frikë nga zyrtarizmi i listave të veteranëve! Xhevdet Qeriqi dhe bashkëluftëtarët e tij që po protestojnë, duhet të presin gjatë...më shumë

Kategoritë