Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 05 Korrik 2020
Sot protestohet për IvanoviqinE Hënë 10 Gusht 2015 09:46Dy protesta janë paralajmëruar për të hënën në mbështetje të Oliver Ivanoviqit dhe Dragan (Dragolub) Delibashiqit, me kërkesën që ata të lirohen dhe të mbrohen nga liria.më shumë
Gjykata e Apelit zgjedh Makifete Saliuken për anëtare të KGJK-sëGjykata e Apelit më datën 5 gusht ka mbajtur takimin e kolegjiumit të gjyqtarëve të...më shumë
Lirohet Qeriqi me shokëKryetari i Këshillit për Mbrojtjen e të Drejtave të Luftëtarëve të UÇK-së...më shumë
Kolona të gjata në Merdar, deri në 6 orë pritjePolicia e Kosovës në një komunikatë për media ka njoftuar se në pikat kufitare që...më shumë
Kosova do të shpenzojë miliona para për mbrojtjen e të akuzuarve nga specialjaimageQeveria e Kosovës e ka marrë obligim edhe me ligj që t’ua mbulojë shpenzimet juridike të...më shumë
Spanja do të kundërshtojë pranimin e Kosovës në UNESCOKur të vijë koha e votimit, Spanja do të kundërshtojë anëtarësimin e Kosovës...më shumë
Zeka zbulon edhe listën B me emrat e të akuzuarve në Gjykatën SpecialeMilaim Zeka pretendon se i ka emrat edhe të listës B të Gjykatës Speciale sipas të cilit...më shumë
Policia ende po patrullon në Badovc Për ta dëshmuar sigurinë dhe gatishmërinë në luftën kundër terrorizmit, policia...më shumë
Kosova merr 66 milione euro mbeshtetje nga BEMinistri për Integrimin Evropian, Bekim Çollaku ka nënshkruar marrëveshjen financiare vjetore mes...më shumë
Qeriqi: Protesta e ardhshme edhe më radikaleXhevdet Qeriqi ka deklaruar se protesta e ardhshme do të jetë edhe më radikale pasi që...më shumë
Sot ndërrohet komandanti i KFOR-itKomandanti i deritanishëm i Forcave Paqeruajtëse të KFOR-it, Francesco Paolo Figliuolo, sot do t’i...më shumë
RINISIN GËRMIMET NË NOVI PAZARSot kanë rinisur gërmimet në vendin e quajtur Kozarev në Novi Pazar të Serbisë, nën...më shumë

Kategoritë