Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 25 Maj 2020
FOL: Qeveria e Mustafës realizoi vetëm 1 objektiv, nga 160 të planifikuar E Mërkurë 05 Gusht 2015 12:40Qeveria e Kosovës, e cila udhëhiqet nga kryeministri Isa Mustafa, ka realizuar vetëm 1 objektiv, nga 160 sa ka pasur gjithsej në planin e saj.më shumë
Dragashi e Mamusha, komunat më pak transparenteNë fokus të “Transparometrit Komunal” të prezantuar nga Instituti Demokratik i Kosovës...më shumë
FSK e gatshme të ndihmojë TetovënForcat e Sigurisë së Kosovës (FSK) janë ofruar për ndihmë në Tetovë dhe fshatrat...më shumë
Zeka: Do të akuzohen Thaçi, Veseli e SylaMilaim Zeka, gazetar dhe analist politik, ka thënë se listën me emrat e personave që do të...më shumë
Përgjaket Ferizaj, polici plagos tre persona, lëndohen dy policëFerizaj është përgjakur mbrëmjen e së hënës pas konflikteve mes zyrtarëve...më shumë
Jahjaga ngushëllon familjarët e viktimave të përmbytjeve në TetovëPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, ka shprehur dhimbjen e thellë pas humbjes...më shumë
Sulmohen anëtarët e shoqatës bjeshkatare “Sharri” nga serbët në LubotenAnëtarë të shoqatës bjeshkatare “Sharri” nga Prizreni, Deni Hameli, Nermina Aliti dhe...më shumë
Zeka: Ja 4 personat e parë që do të gjykohen nga SpecialjaGazetari Milaim Zeka, pretendon se i di emrat e katër personave të parë që do të dalin para...më shumë
Përmbytet Prishtina, sheshi i ngjan një lumi të vërtetëPas shiut të rrëmbyeshëm që ra për rreth një orë, Prishtina ngjan në një...më shumë
BIK, në hall me dy xhamiI dyshuar se është vehabist, dhe si i tillë po vepron jashtë rregullave të Bashkësisë...më shumë
Veteranët e UÇK-së sot protestojnë për vonesë “të listave përfundimtare”Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare sot sërish do të dalin në protestë. Këtë...më shumë
Gati për qarkullim 3km e para të autostradës 'Arbën Xhaferi'Kosova po bëhet edhe me një autostradë. Pas asaj 'Ibrahim Rugova', autostrada që lidh Prishtinë...më shumë
Barnat ilegale vazhdojnë të vijnë nga SerbiaKontrabandimi me barna vazhdon të bëhet më së shumti prej Serbisë. Vetëm në...më shumë

Kategoritë