Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Marte, 26 Maj 2020
Pritje të gjata edhe te Dheu i BardhëE Shtunë 01 Gusht 2015 10:26Mërgimtarët që po shkojnë nga Kosova, por edhe ata që po vijnë në Kosovë, po vazhdojnë të përballen me pritje të gjata në pikëkalimet kufitare me Serbinë.më shumë
Pritjet nga 2 orë në pikën kufitare në MerdarNë kolonë kur vijnë, në kolonë kur kthehen. Fati i jetës i bashkatdhetarëve tanë...më shumë
Kosovarët gjatë majit vetëm 51 kërkesa për azil në AustriNë gjysmën e parë të këtij, shteti i Austrisë ka pranuar 28.311 kërkesa për...më shumë
KEDS, KESCO dhe Policia me marrëveshje bashkëpunimiSot KEDS dhe KESCO nënshkruan Marrëveshje Mirëkuptimi me Policinë e Kosovës. më shumë
Bajrami: Jo më universitete, vetëm kolegjeMinistri i Arsimit, Arsim Bajrami gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës tha se të...më shumë
Mustafa: Qeveria nuk e ka në agjendë themelimin e një aviokompanie shtetëroreKryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se Kosova nuk e ka në agjendën e saj themelimin e...më shumë
Vokrri: Platini na premtoi që vitin tjetër pranohemi në UEFAKosova mund të luajë me Kroacinë në kualifikimet për Botërorin 2018 të Rusisë.më shumë
Serbi i dyshuar për terrorizëm, sot para gjykatësSlobodan Gavriq do të dal sot para Gjykatës Themelore në Prishtinë, për shkak se ai dyshohet se...më shumë
Lata, Remi e Mehmeti: Jemi të pafajshëmTre eprorët e lartë të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), nga Zona...më shumë
Hetime në Ministrinë e Infrastrukturës!Zyrtarët e Prokurimit në Ministrinë e Infrastrukturës me iniciale: A.Zh dhe Sh.E, janë duke u...më shumë
Zjarr në malet e Zhegrës së GjilanitNjë zjarr ka përfshirë sot malet e fshatit Zhegër të Gjilanit.më shumë
Për 6 muaj në Shqipëri hynë 361 mijë kosovarë e 620 mijë të huajTë shumtë kanë qenë shqiptarët nga Kosova, apo nga trojet e tjera kombëtare, që...më shumë
Kosovarët mbi 28 mijë kërkesa për azil në GjermaniSirianët prijnë në Gjermani për numrin e kërkesa të azilit, ku kanë aplikuar mbi 32...më shumë

Kategoritë