Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Marte, 02 Qershor 2020
Jep dorëheqje kryetarja e Gjykatës Themelore të MitrovicësE Mërkurë 23 Shtator 2015 10:18Kryetarja e Gjykatës Themelore të Mitrovicës, Kada Bunjaku-Përquku ka dhënë dorëheqje nga ky post për arsye siç i ka quajtur ajo “komplet personale”.më shumë
Policia: Dy të dyshuar tentuan ta sulmojnë kryeministrinSipas zyrës për informim në Policinë e Kosovës, njësitë policore kanë...më shumë
Dita e Kurban-Bajramit, të enjten më 24 shtatorKryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe opinion e gjerë se dita e...më shumë
Shtohet numri i pjesëtarëve të policisë në KuvendDerisa po pritet të mbahet seanca plenare, në të cilin do të raportoj Kryeministri Isa Mustafa rreth...më shumë
Policia: 48 orë ndalim për sulmin e mbrëmshëm te VetëvendosjeMe urdhër të prokurorit dy persona janë dërguar në mbajtje për 48 orë, të...më shumë
VV: Djemtë e Sabit Gecit sulmuan aktivistët tanëPara pak kohe, Policia e Kosovës konfirmoi se ka ndodhur një përleshje me thika mes disa personave...më shumë
Mustafa: Shteti shqiptar ta zbardh vrasjen e Ahmet KrasniqitNën patronatin e Kryeministrisë së Republikës së Kosovës është mbajtur akademi...më shumë
Ivanoviq lëshohet nga spitaliI dyshuari për krime ndaj popullatës shqiptare gjatë viteve 1999-2000 në Mitrovicë, Oliver...më shumë
Kurbanët mund të prehen vetëm tek tregu i kafshëveKomuna e Prishtinës, gjegjësisht sektori Veterinar - Sanitar i Drejtorisë së Inspekcionit, njofton...më shumë
Në rritje numri i vrasjeve në rajonin e PrizrenitNumri i vrasjeve në rajonin e Prizrenit ka shënuar rritje dhe se brenda këtij viti kanë ndodhur 8...më shumë
OKB: Për çdo vit Shqipëria furnizon Kosovën dhe Serbinë me 100 tonë drogëBandat serbe dhe shqiptare ne Zvicër sot janë më aktive dhe kanë bashkëpunim më të...më shumë
Aksident në magjistralen Prishtinë - Mitrovicë, vdes motoçiklistiNjë person ka vdekur në një aksident të rëndë, që ka ndodhur mëngjesin e...më shumë
Bëhet rikonstruimi i vendeve të vrasjes së shqiptarëvePërfaqësues të ligjit në Kosovë bashkë me pjesëtarët e Policisë së...më shumë

Kategoritë