Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 31 Maj 2020
Maxhuni: Kosova është cak i ekstremizmit fetarE Mërkurë 22 Korrik 2015 12:10Drejtori i Policisë së Kosovës Shpend Maxhuni, duke u përgjigjur ndaj pyetjeve të deputetëve ka thënë se Kosova është cak i ekstremizmit fetar. "Nuk është çerdhe e as prodhuese e ekstremizmit por është cak dhe target", ka thënë Maxhuni.më shumë
Ndalohet për 48 orë kryetari i Gjykatës së Apelit Sali MekajProkuroria Speciale e Republikës së Kosovës, dje më 20 korrik 2015, ka urdhëruar ndalimin...më shumë
Hyseni: S’ka informata për kërcënime serioze të ISIS-it në KosovëPas kritikave të shumta të adresuara ndaj tij për heshtjen e dyshimeve mbi tentativën për sulme...më shumë
Britania jep 80 mijë euro për Qendrën e rehabilitimit të viktimave të torturësMinistrja e punëve të jashtme për të drejtat e njeriut dhe Përfaqësuesja speciale e...më shumë
Mbi 15 mijë qytetarë nënshkruajnë për përshpejtimin e liberalizimit të vizaveMbi 15 mijë qytetarë kanë nënshkruar peticionin për përshpejtimin e procesit të...më shumë
PD solidarizohet me popullin turkPartia e Drejtësisë, shpreh ngushëllimet më të sinqerta Qeverisë dhe popullit turk,...më shumë
Mamusha ndanë çmimet për shërbimet e aktivistëve në botën turkeKomuna e vetme turke në Kosovë, Mamusha sikurse në secilin vit edhe sivjet do të ndaj çmimet...më shumë
BE vendos për azilkërkuesit nga BallkaniMinistrat e Brendshëm të Bashkimit Evropian pritet që të vendosin sot për të shpallur...më shumë
Kuvendi hap dyert për bashkatdhetarëtMë 21 dhe 22 korrik 2015, Kuvendi i Republikës së Kosovës organizon aktivitetin...më shumë
Thaçi dënon sulmin terrorist në TurqiMinistri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, dënon...më shumë
Veseli ngushëllon kryeparlamentarin turkKryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Vesli ka ngushëlluar homlogun e tij, kryetarin e Asamblesë...më shumë
Mustafa ngushëlloi Qeverinë e TurqisëKryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, përmes një telegrami dërguar homologut...më shumë
Jahjaga ngushëllon ErdoganinPresidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga i ka dërguar telegram ngushëllimi Presidentit të...më shumë

Kategoritë