Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 02 Korrik 2020
Minatorët e Trepçës futen në grevëE Hënë 20 Korrik 2015 14:17Minatorët e Trepçës sot e kanë ndërprerë punën, pasi që janë futur në grevë.më shumë
Gjykata ua vazhdon paraburgimin të dyshuarve për terrorizëmGjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e paraburgimit ndaj pesë personave të dyshuar...më shumë
Klinika emergjente vërshohet nga pacientët, shkak temperaturat e lartaNjë numër i madh i njerëzve nuk po mund të përballojnë temperaturat e larta që po...më shumë
UNESCO më 3 tetor shqyrton kërkesën e Kosovës për anëtarësimMë 3 tetor, Këshilli Ekzekutiv i UNESCO-s, do të shqyrtojë kërkesën e Kosovës...më shumë
Gjermania nuk don azilkërkues nga Kosova e ShqipëriaMinistri i Brendshëm i Gjermanisë, Thomas de Maizière, në një intervistë për...më shumë
Jahjaga Doktor Nderi i Shkencave Juridike në Universitetin e LeicesteritPresidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga vizitoi sot Universitetin e Leicesterit...më shumë
Mustafa me ministra uruan BIK-un për BajramKreu i Bashkësisë Islame të Kosovës Naim Tërnava ka pritur sot në selinë e...më shumë
Veseli: Vlerën e bashkëjetesës fetare ta bartim te gjeneratat e rejaNe kemi trashëguar vlerën e bashkëjetesës fetare nga prindërit tanë, prandaj ne kemi...më shumë
Festa e Bajramit në KosovëPas përfundimit të muajit të Ramazanit, mijëra besimtarë myslimanë nga i tërë...më shumë
Kerry uron Thaçin për Fitër BajraminZëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme të...më shumë
Obama dhe Cameron urojnë presidenten Jahjaga për festën e BajramitPresidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barak Obama i ka dërguar një telegram urimi...më shumë
Mustafa uron Bajramin Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e Bajramit të Madh, i ka uruar të gjithë...më shumë
Tërnava uron qytetarët për Fitër-BajramMyftiu i Kosovës, Naim ef. Tërnava me rastin e Fitër – Bajramit uroi qytetarët e vendit, duke...më shumë

Kategoritë