Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 31 Tetor 2020
Kushtet higjienike në markete, alarmanteE Enjte 16 Korrik 2015 13:19Kushtet higjienike sanitare në shumicën e marketeve në Kosovë ku shiten produktet ushqimore, nuk i plotësojnë kushtet adekuate në të cilat do të duhej të ruhen ato produkte. Këto vlerësime i kanë dhënë përfaqësues të organizatës që merren me mbrojtjen e konsumatorit.më shumë
Veseli shtroi iftar për nxënësit e Medresesë “Alaudin”Ramazani është muaji i vlerave të humanizmit, sikurse janë paqja, mirëkuptimi, toleranca dhe...më shumë
Arrijnë në Kosovë trupat e punëtorëve që humbën jetën në KazakistanTrupat e katër kosovarëve të cilët e humbën jetën aksidentalisht të hënën...më shumë
Aksident i rëndë në MilloshevëNjë aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur para pak minutash në Milloshevë, ku si...më shumë
BIK: Të premten Fitër BajramiKryesia e Bashkësisë Islame njofton qytetarët se muaji i Ramazanit përfundon ditën e enjte,...më shumë
Mblidhen 300 nënshkrimet e para të peticionit për vizatFondacioni i Kosovës për Shoqëri të Hapur (KFOS), i përkrahur edhe nga organizatat partnere ka...më shumë
HRW: Liria e medias në rrezik në BallkanGazetarët në Ballkanin Perëndimor janë të detyruar të punojnë në një mjedis...më shumë
Kthehen 110 azilkërkues kosovarëNë Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, në ora 7:30 ka arritur kontingjenti i parë...më shumë
Në Kosovë sot fillon peticioni për liberalizimin e vizaveSot fillon nënshkrimi i peticionit nëpërmjet të cilit qytetarët e Kosovës i drejtohen...më shumë
847 tiketa trafiku të shqiptuara për 24 orëPolicia e Kosovës brenda 24 orëve të fundit ka shqiptuar hiq më pak se 847 tiketa të trafikut...më shumë
Nxehtë gjatë javësNë Kosovë gjatë javës pritet të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të...më shumë
Sonte është Nata e Madhe e KadritKur’ani i madhërishëm që na ndriçon zemrat, na mbush me paqe shpirtin dhe na njeh me...më shumë
Jahjaga doktoron në Juridik në LeicesterPresidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, pritet të nderohet me mirënjohje nga Universiteti i Leicesterit,...më shumë

Kategoritë