Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 31 Maj 2020
Iftari tradicional në Mamushë me atmosferë festive E Mërkurë 08 Korrik 2015 10:50Iftari tradicional në Mamushë i organizuar në oborrin e Komunës ka kaluar në atmosferë festive me pjesëmarrjen e madhe të qytetarëve. më shumë
Brenda 3 dite fillon orari i ri furnizimit me ujëNga Korporata e Ujësjellësi rajonal “Prishtina" njoftohet se ka filluar një rritje e madhe e...më shumë
Vapë afrikane në KosovëKjo javë pritet të karakterizohet me temperatura të larta, të cilat e kanë burimin nga Afrika...më shumë
Bastisje në Prishtinë dhe PejëPolicia e Kosovës njoftoi se me urdhër të gjyqtarit të procedurës paraprake gjatë...më shumë
Akuzohen zyrtarët për 700 mijë euro dëmtim të buxhetitProkuroria Speciale e Kosovës ka ngritur të hënën aktakuzë kundër Ilir Tolajt,...më shumë
Buxheti i Prizrenit për 2016-ën diskutohet në një punëtoriGjatë një punëtorie të organizuar nga OSBE-ja dhe Komuna e Prizrenit, respektivisht Drejtoria e...më shumë
Kosova përmbush edhe një kriter për liberalizim të vizaveAgjencia për Regjistrim Civil e MPB-së, sot fillon lëshimin e certifikatave të gjendjes civile me...më shumë
Kosova nga janari ka lëshuar 285 vizaAutoritetet e Republikës së Kosovës nga janari 2015 deri në muajin maj kanë lëshuar 285...më shumë
Mot i nxehtë gjatë javësSipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, masat e nxehta nga Afrika Veriore do të...më shumë
Ngritet flamuri i Amerikës në sheshin 'Bill Clinton'Me rastin e 239 vjetorit të pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, shoqata...më shumë
Jahjaga shtroi iftar për gratë anëtare të Departamentit të Gruas në BIKPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga shtroi mbrëmë iftar për gratë...më shumë
Certifikatat e gjendjes civile prej të hënës në gjuhën turkeCertifikatat e gjendjes civile prej të hënës do të jepen në gjuhën turke ka bërë...më shumë
'Esnaf' shtroi iftarin tradicional në PrizrenShoqata e zejtarëve dhe afaristëve "Esnaf" ka shtruar iftarin tradicional në Prizren. Në...më shumë

Kategoritë