Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 31 Maj 2020
Lajiqi: Kosovës prefiksin, Telekomit serb licencën në KosovëE Enjte 25 Qershor 2015 12:38Ministri i serb i Tregtisë, Turizmit dhe Telekomunikacionit, Rasim Lajiq, i deklaroi RTV-së se Beogradi në dialogun me Prishtinën insiston që në të njëjtën kohë kur Kosova të marrë numrin thirrës, prefiksin, edhe Telekomi i Serbisë të marrë në Kosovë licencën për telefoni fikse e mobile. më shumë
Bastisen pesë OJQ në Prishtinë e Prizren Prokuroria Speciale e Kosovës, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, sot kanë bastisur...më shumë
Jahjaga vlerëson aksionin për pajtimin e gjaqeveLëvizja për pajtimin e gjaqeve ishte një lëvizje që me aktivitetin e saj shëroi një...më shumë
Zyrtarët gjermanë: Nuk duam emigrantë nga Kosova dhe ShqipëriaKrahina gjermane Hessen, qendër bankare dhe e fuqive financiare, nuk dëshiron më që...më shumë
1.4 miliard euro për ndërtimin e 'Kosovës së Re'Garry Levesley, zëvendëspresidenti i “Contour Global”-it, kompania fituese për ndërtimin e...më shumë
Prezantohen hollësi rreth spitalit kirurgjik-pediatrik që do ta ndërtojnë EmiratetMinistri i Shëndetësisë Imet Rrahmani me bashkëpunëtorë priti sot përfaqësues...më shumë
Esnafët e qarshisë nuk harrojnë nevojtarët gjatë RamazanitEsnafët e qarshisë në Prizren nuk harrojnë nevojtarët gjatë Ramazanit, duke ofruar ndihma...më shumë
Vlerësohet kontributi i Gjermanisë në ngritjen e FSK-sëMinistri i Ministrisë për Forcën e Sigurisë së Kosovës (MFSK), Haki Demolli ka pritur sot...më shumë
Bosch: Turp për banorët e LlapushnikutAmbasadori i Holandës, Robert Bosch, ka shprehur publikisht pakënaqësinë e tij me zhvillimet e...më shumë
Paraburgim profesorit që kushtëzoi notat e studenteve me seksDepartamenti për Krime të Rënda i Gjykatës Themelore të Prizrenit vendosi që ndaj të...më shumë
Skandalet në ministrinë e Mahir YagcilaritAuditori i Përgjithshëm edhe në vitin 2014 ka gjetur një sërë parregullsish në...më shumë
Përfundon protesta, punimet për kishën pezullohen për një muajPas një takimi të gjatë në mes të përfaqësuesve të fshatit Llapushnik dhe...më shumë
Vazhdon protesta në LlapushnikBanorët e fshatit Llapushnik të Drenasit vazhdojnë protestën për të kundërshtuar...më shumë

Kategoritë