Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Mërkurë, 01 Prill 2020
Rriten rastet e të kafshuarve nga gjarpëriE Shtunë 20 Qershor 2015 15:29Përveç pickimit nga rriqrat, këtë vit njerëzit, veçmas banorët e vendeve rurale, po rrezikohen edhe nga gjarpëri. Vetëm për një muaj, në Klinikën Infektive në Prishtinë, nga kafshimi i gjarprit kanë kërkuar ndihmë 13 persona. E të gjithë këta pacientë, pavarësisht gjendjes së rëndë që kishin, asnjë nga ta nuk ka përfunduar me fatalitet apo me ndonjë komplikim më të thellë. Tashmë të gjithë janë lëshuar në shtëpi, në gjendje mjaftë të mirë shëndetësore. më shumë
Veteranët kanë bllokuar magjistralen Kaçanik- ShkupQindra veteranë të luftës kanë bllokuar magjistralen Kaçanik- Shkup për qarkullimin e...më shumë
Sot, Dita Botërore e RefugjatëveSot është Dita Botërore e Refugjatëve, që synon të tërheq vërejtjen për...më shumë
SBASHK- Qeverisë: Përmbushni obligimet ose grevatSindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), ua ka rikujtuar Qeverisë së...më shumë
Kosova, ndër vendet më jostabile në BallkanSipas rezultateve të "Global Peace Index 2015", vendi më i qetë në botë është Islanda...më shumë
Mehmetcik vazhdon traditën e iftarit në PrizrenMehmetcik vazhdon traditën e iftarit në Prizren, me tendën e vendosur në kejin përballë...më shumë
Haradinaj mbetet në SlloveniGjykata në Kranj ka vendosur se Ramush Haradinaj duhet të mbetet në Slloveni pasi Gjykata duhet të...më shumë
Për 3 muaj 48.900 kosovarë kërkuan azil në BEKosova prinë para Sirisë e Afganistanit me kërkesat për azil në tre-mujorin e parë të...më shumë
Veteranët sot japin detaje rreth protestës në KaçanikKëshilli organizativ i protestës të veteranëve të UÇK-së në një...më shumë
Tërnava: Skënderbeu është hero, osmanët i kanë çliruar shqiptarët nga sllavët!Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka kërkuar që shteti të financojë funksionimin e...më shumë
Gropa e pambyllur që mori dy fëmijëDy fëmijë, të cilët ndërmjet vete ishin kushërinj, janë mbytur në një...më shumë
Temperatura të ulëta, vranësira dhe shi deri të dielënInstituti Hidrometeorologjik i Kosovës për ditët deri në fund të javës parashikon mot...më shumë
Mustafa uron besimtarët për muajin e RamazanitKryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar besimtarët myslimanë dhe...më shumë

Kategoritë