Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 31 Maj 2020
Policia ka informacione se ISIS ka urdhëruar sulme terroriste në PrishtinëE Hënë 15 Qershor 2015 19:55Institucionet përgjegjëse për sigurinë në Kosovë kanë marrë informata se njerëz të afërt me liderin e shqiptarëve të ISIS, Lavdrim Muhaxheri, kanë urdhëruar njerëzit e tyre në Kosovë dhe Maqedoni që të kryejnë sulme terroriste në Prishtinë dhe Shkup.më shumë
Agjërimi i Ramazanit fillon më 18 qershor 2015Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe gjithë opinionin e...më shumë
Bahçeci, spitali më i suksesshëm për mbrojtjen e të dhënave të pacientëveKonferenca Ndërkombëtare e organizuar nga Agjensioni për Mbrojtjen të Dhënave dhe Komisioni i...më shumë
Qumshtarët bllokojnë sot rrugëtRrugët që lidhin pikat doganore në gjithë Kosovën pritet të bllokohen sot nga...më shumë
Zyrtarizohet marrëveshja për ndërtimin e spitalit nga EBAËshtë zyrtarizuar marrëveshja për ndërtimin e spitalit të ri pediatrit kirurgjik në...më shumë
Ky është parakalimi historik i Kosovës në Baku 2015Përfaqësuesja e Kosovës parakaloi në mega-ceremoninë hapëse të Baku 2015.më shumë
Hungaria kërcënon me mbyllje të kufirit me SerbinëShteti i Hungarisë, i cili është pjesë e Bashkimit Evropian të premten ka kërcënuar...më shumë
Dita e jetuar e çlirimit, gjashtëmbëdhjetë vjet më pas Tani, gjashtëmbëdhjetë vjet më pas, thyhen shpatat midis atyre që e jetuan atë...më shumë
Solidarizimi me të mbijetuarat e dhunës seksualeMbi 5 mijë fustane janë dhuruar nga gra dhe burra nga mbarë Kosovë për të krijuar...më shumë
60 gjykatës e prokurorë nën hetimeMbi 60 raste janë duke u hetuar ndajë gjyqtarëve dhe prokurorëve për shkelje të ndryshme...më shumë
Për herë të parë 24 orë shërbime në komunën e PrishtinësQytetarët e Prishtinës, nga dita e sotme do të kenë mundësi që vetë të pajisen...më shumë
Veteranët protestojnë më 17 qershorOrganizatat e dala nga Lufta e UÇK-së kanë vendosur që të organizojnë protestë...më shumë
Arrestohet në Kaçanik një i dyshuar për financim të terrorizmitPolicia ka njoftuar se mbrëmë ka arrestuar në Kaçanik të Kosovës një person,...më shumë

Kategoritë