Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 31 Maj 2020
Zbatimi i keq i ligjeve po mundëson korrupsioninE Hënë 08 Qershor 2015 16:12Niveli i lartë i korrupsionit në Kosovë po ndodh për shkak të zbatimit të ligjeve sipas tekeve të njerëzve.më shumë
Fillon ceremonia e rivarrimit të Isa BoletinitManifestimi me tri ditë aktivitete i rivarrimit i rivarrimit të Heroit Kombëtar, Isa Boletini, ka filluar...më shumë
Shqetësime në Kosovë nga kërcënimet e ISIS-itAnëtarët e Komisionit të Kuvendit të Kosovës për Mbikëqyrjen e AKI-së janë...më shumë
Selimaj sot flet para Komisionit mbikëqyrës të AKI-sëAnëtarët e komisionit për Mbikëqyrjen e Agjensionit Kosovar për Inteligjencë do takohen...më shumë
Jahjaga: Gratë janë pjesë e barabartë e shoqërisëPresidentja e vendit, Atifete Jahjaga mori pjesë në lansimin e programit të rrjetit të grave...më shumë
Presidentja Jahjaga ia dorëzon flamurin MajlindësPresidentja e Kosovës Atifete Jahjaga të premten (sot) pasdite do t'ia dorëzojë flamurin e vendit...më shumë
Tërnava: BIK-u, derë e hekurt për kërcënuesitMyftiu i Kosovës, Naim Tërnava, gjatë një aktiviteti që u mbajt me rastin e shënimit...më shumë
Filloi gjykimi ndaj të dyshuarve për terrorizëm në Prishtinë Sot në Gjykatën Themelore në Prishtinë ka filluar gjykimi ndaj 11 personave, ku nëntë prej...më shumë
Çeku: Nuk ka datë për publikim të listave, janë 20 mijë ankesaKryetari i Komisionit për Verifikimin e listave të veteranëve të luftës, Agim Çeku, ka...më shumë
Mustafa: Synojmë të jemi pjesë e Organizatës Botërore të Shëndetësisë​Ka filluar punimet konferenca e parë rajonale për Edukim dhe Promovim Shëndetësor, ku u tha...më shumë
Kosovarët e dyshuar të “Al- Nusra”-s dhe ISIS-it, para drejtësisëTridhjetedy kosovarë, të dyshuar se kanë luftuar përkrah militantëve të grupeve terroriste...më shumë
Sot fillon konferenca rajonale për edukim shëndetësorMe rastin e 90 vjetorit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të...më shumë
Lushtaku ankohet për gjykiminSami Lushtaku, i dënuar me 12 vjet burgim nga gjyqtarë ndërkombëtarë në Gjykatën...më shumë

Kategoritë