Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 01 Qershor 2020
Ndërtimi i ambasadës së SHBA-së në Prishtinë: 214 milionë dollarëE Premte 05 Qershor 2015 08:47Shtetet e Bashkuara të Amerikës, duke vënë gurthemelin për ndërtimin e ambasadës së tyre në Prishtinë, rreth një muaj më parë, kanë treguar edhe një herë interesin afatgjatë amerikan për Kosovën.më shumë
Gjilani kërkon largimin e imamit me ideologji vehabisteXhemati i xhamisë në Dardani të Gjilanit ka protestuar sot para selisë së Bashkësisë...më shumë
Veteranët në grevë nëse nuk publikohen listatNëse nuk publikohen listat përfundimtare deri më 15 qershor të këtij viti, veteranët...më shumë
Ministrat s'i lënë keq gratëJanë të njohur si persona VIP dhe me ndikim në Kosovë, madje udhëheqin dikasteret qeveritare,...më shumë
Sot protestojnë punëtorët e 'Rilindjes'Ish-gazetarë e punonjës të gazetës “Rilindja” kanë paralajmëruar për sot...më shumë
Pagat e Thaçit, Veselit, Ymerit e LimajtSipas të dhënave të publikuara nga Agjencia Kundër Korrupsionit (AKK), për vitin 2015,...më shumë
98.3 për qind e zyrtarëve kanë deklaruar pasurinëAgjencia Kundër Korrupsionit ka publikuar regjistrat e deklarimit të rregullt vjetor të pasurisë...më shumë
Shtatë fajdexhinjve nga Prizreni u caktohet një muaj paraburgimDepartamenti për Krime të Rënda i Gjykatës Themelore të Prizrenit ka vendosur një muaj...më shumë
Urime Nata e BeratitSonte shënohet nata e madhe e Beratit.më shumë
Mustafa cakton Nait Sharkun ushtrues detyre në ATKPas kërkesës për transferim nga drejtori i deritanishëm i Administratës Tatimorë të...më shumë
Përdorimi i mariuanës është në rritjeLufta kundër përdorimit të paligjshëm të drogave mbetet njëra ndër sfidat më...më shumë
Jep dorëheqje drejtori i ATK-së, Behxhet HalitiBehxhet Haliti ka dhënë dorëheqje nga posti i drejtorit të përgjithshëm të...më shumë
Veseli çmon përkrahjen e UNICEF-it për fëmijëtKryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, priti sot në takim drejtoreshën e UNICEF-it...më shumë

Kategoritë