Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Marte, 26 Maj 2020
Oldtimer fest për herë të 10-të grumbullon makinat klasike 31 Maj 2015 22:13Gjatë kësaj fundjave në Prizren është mbajtur manifestimi i 10-të ndërkombëtar i prezantimit të automjeteve klasike "Oldtimer fest Prizreni 2015". Në këtë aktivitet janë sjellë shumë automjete të vjetra nga pronarët që vinin nga shtetet e rajonit.më shumë
Bajrami viziton fabrikën e këpucëve në SuharekëMinistrja e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami vizitoi fabrikën e...më shumë
400 milionë euro për SpecialenGjykimi i ushtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës pritet t’i sjell goxha...më shumë
Familjarët e të vrarëve para luftës protestojnë sot në PrishtinëKomisioni i Familjeve të Dëshmorëve të Kombit të rënë para luftës së fundit...më shumë
Gruaja e Lushtakut nën ‘llupën’ e EULEX-itGruaja e kryetarit të Komunës së Skenderajt Sami Lushtakut, Feride Lushtaku, një ditë pasi...më shumë
7 milionë franga nga Zvicra për shëndetësinë në KosovëMinistria e Shëndetësisë do të nënshkruajë sot Marrëveshje bashkëpunimi me...më shumë
“Kristali” arreston shtatë fajdexhinj në Pejë dhe PrizrenPolicia e Kosovës në bashkëpunim me Prokurorin e Shtetit, kanë arrestuar shtatë persona...më shumë
Gjermania përcjell me vëmendje transformimin e FSK-së në Forca të ArmatosuraMinistri i Forcës së Sigurisë së Kosovës(MFSK), Haki Demolli dhe komandanti i FSK-së,...më shumë
Muller: Më pak se 1% të kosovarëve marrin azil në GjermaniQytetarët e Kosovës të cilët kanë shkuar në Gjermani kanë shanse minimale për...më shumë
Në Skenderaj protestojnë 3.000 vetëPas vendimit të djeshëm të Gjykatës Themelore te Mitrovicës, për dënimin e Sami...më shumë
Protestuesit lirojnë rrugën(E plotësuar) Protestuesit që prej orës 08:00 të mëngjesit kishin bllokuar magjistralen...më shumë
Veseli: Dënimi i Grupit Drenica, ndjenjë e rëndëKryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është prononcuar për Gazetën Express, pas...më shumë
FMN e përkushtuar për zgjerimin e marrëdhënieve me KosovënMinistri i Financave Avdullah Hoti ka pritur sot zëvendësdrejtorin menaxhues të Fondit Monetar...më shumë

Kategoritë