Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 05 Korrik 2020
47 vjet burg për të akuzuarit në 'Drenica 2'E Mërkurë 27 Maj 2015 16:47Misioni i EULEX-it ka sqaruar edhe nëpërmes një komunikate sa i përket aktgjykimit në rastin “Drenica 2”. më shumë
Gjermania kthen edhe 69 refugjatë kosovarëKthimi i refugjatëve kosovarë nga Gjermania po vazhdon.Të martën nga aeroporti i Badenit në...më shumë
Sami Lushtaku dënohet me 12 vjet burg, Sylejman Selimi me 6 vjet​Kryetari i Skenderajt Sami Lushtaku është dënuar me 12 vjet burg ndërsa ish komandanti i...më shumë
Varrosen me nderime ushtarake të vrarët në Kumanovë Sot në varrezat e dëshmorëve në Prishtinë është bërë varrimi i tetë...më shumë
Ambasadorja DiCarlo mori titullin 'Doctor Honoris Causa' Me një ceremoni solemne të mbajtur sot, Universiteti “Haxhi Zeka” në Pejë ka nderuar me...më shumë
Ahmeti kërkoi nga Kosova ta ndal grupin e KumanovësEnde nuk janë sqaruar një pjesë e madhe e rrethanave të incidentit të fundit në...më shumë
Policia dhe OSBE mbajnë seminar për drogën dhe dëmin e sajPolicia e Kosovës dhe Misioni i OSBE-së në Kosovë sot do të fillojnë konferencën tri...më shumë
Ibrahim Rugova në ditët e funditIsh Presidenti historik i Kosovës, Ibrahim Rugova në ditët e tij të fundit përderisa luftonte...më shumë
Varrosen sot në Prishtinë të rënët e KumanovësTetë të vrarët në luftimet e 9 dhe 10 majit në Kumanovë do të varrosen sot në...më shumë
Aeroportet në Gjermani në hall me hajnat kosovarëAeroportet në Gjermani janë në hall me hajnat. Kamerat e atij në Dyseldorf kanë regjistruar...më shumë
Prokuroria e Kosovës nis hetimet për “Kumanovën”Javën e ardhshme Prokuroria e Shtetit të Kosovës mund t’i nisë hetimet rreth vrasjes së...më shumë
Zhbogar: Qeveria e Kosovës duhet të fokusohet në ekonomi dhe bujqësiQeveria e Kosovës duhet të fokusohet në bujqësi, energji dhe në zhvillimin e ndërmarrjeve...më shumë
Shoqata “Kosova ve Havalisi Derneği” nga Turqia vizitoi PodujevënDelegacioni i shoqatës “Kosova ve Havalisi Derneği” prej mbi 30- vetash, që po qëndron...më shumë

Kategoritë