Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 07 Mars 2021
MPJ merr listën e 23 kosovarëve të arrestuar në KumanovëE Mërkurë 13 Maj 2015 23:05Ardian Arifaj, këshilltar i zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Punëve të Jashtë të Kosovës, Hashim Thaçi, bëri të ditur për Kallxo.com se dje e kanë marrë listën zyrtare nga autoritetet e Maqedonisë me emrat e të arrestuarve nga Republika e Kosovës. Sipas asaj liste, janë 23 shtetas kosovarë që janë arrestuar në incidentin e armatosur në Kumanovë të Maqedonisë.më shumë
Deputeti Blerim Shala në hetimeAgjencia e Kosovës Kundër korrupsionit ka hapur rast ndaj deputetit të pavarur Blerim Shala, nën...më shumë
Kush do t’i gjykojë “Kosovarët e Kumanovës”?Konflikti 40 orësh në Kumanovë, me 9 e 10 maj, pos 22 të vdekurve dhe shkatërrimit total...më shumë
Vjen marrëveshja “Kompakt 2” për sundim të ligjitBordi i Përbashkët Bashkërendues për Sundimin e Ligjit (BPSL), i përbërë nga Qeveria...më shumë
Lumezi i vendosur të luftojë krimin, korrupsionin dhe terrorizminKëshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka mbajtur të mërkurën mbledhjen e radhës, të...më shumë
Hetim i veçantë kundër Enver HasanitKryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, ka dalë të martën para një kolegji prej tre...më shumë
Sot themelohet Departamenti për Krime Lufte në ProkuroriKëshilli Prokurorial i Kosovës për sot ka paraparë të mbajë takimin e radhës, në...më shumë
Rriqrat, 205 raste të pickimit në MalishevëPërmirësimi i motit dhe ngritja e temperaturave duket se po ndikon në favorizimin e rriqrave, pickimi i...më shumë
Serbia akuzon Kosovën si “bazë e terroristëve”Qeveria e Serbisë ka akuzuar Kosovën se është “baza e terroristëve” prej nga...më shumë
Një autobus ‘refugjat’ nga Kumanova arrin në PrishtinëNë orët e vona të ditës së marte, një autobus për plotë me qytetarët nga...më shumë
Sllovenia dhe Kosova për fuqizimin e mëtutjeshëm të bashkëpunimitKryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka mbërritur sot për një vizitë...më shumë
AKI: Ndrecaj, Rizaj, Ukshini e Shehu të dyshuar në Kosovë për krim të organizuarNjë raport i Agjencisë së Inteligjencës së Kosovës dhe Policisë së Kosovës,...më shumë
Aksidentohet një helikopter i EULEX-it, një i lënduarAeroporti i Prishtinës ka njoftuar se një helikopter i EULEX-it është aksidentuar sot rreth...më shumë