Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 25 Shtator 2021
UEFA shqyrton aplikacionin e Kosovës për pranimE Marte 15 Shtator 2015 15:54Komiteti Ekzekutiv i Konfederatës Evropiane e Futbollit (UEFA), do ta ketë në rend të ditës kërkesën e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) për pranim, shkruan Koha Ditore.më shumë
O’Connell: Korrupsioni nuk po luftohetAs gjysma e rasteve të dërguara në Prokurorinë e Kosovës, nuk kanë arritur të...më shumë
Gjenden 3 sirianë në një kamion në kufirin Kosovë – Maqedoni Në kufirin mes Kosovës dhe Maqedonisë mbrëmë janë gjetur tre sirianë.më shumë
'Civilna Zastita' ia dorëzon Policisë së Kosovës pikat e vëzhgimit në veriStruktura e deritashme paralele e sigurisë në veri të Kosovës “Civilna Zasita” (Mbrojtja...më shumë
Suspendohet drejtori rajonal Policisë së Kosovës në Prizren, Nexhmi KrasniqiInspektorati Policor i Kosovës (IPK), pasi ka pranuar disa informacione dhe ankesa nga qytetarët, si dhe pas...më shumë
Në Prizren mbahet protesta kundër mosfunksionimit të drejtësitëDhjetëra qytetarë, në mesin e tyre fëmijë e pleq, janë ndalur para Gjykatës Themelore...më shumë
Uji i çezmës në Kosovë dhe Shqipëri nuk pihetGazeta britanike, Daily Mail, ka publikuar një hartë të vendeve në të cilat nuk mund të...më shumë
Moti: Po kthehet veraGjatë javës së ardhshme në vend parashikohet të mbajë mot i ngrohtë dhe me...më shumë
Besimtarët nga Kosova u nisën për HaxhSot nga Aeroporti Ndërkombëtar "Ademi Jashari", kanë udhëtuar për në Mekë të...më shumë
Opozita po përgatitet për protestëOpozita është në një front të përbashkët kundër veprimeve të fundit të...më shumë
Në Prizren sot protestohet kundër dështimit të organeve të renditFamilja e Hekuran Morinës ka vendosur që sot në mesditë të protestojë në shenjë...më shumë
Drenas: Aksident trafiku, lëndohen 17 nxënësNjë aksident i rëndë komunikacioni ka ndodhur në Drenas në mes të një kamioni dhe...më shumë
Presidentja: Në ShBA vet e tretaPas raportimeve se presidentja, Atifete Jahjaga, së bashku me një delegacion prej 10 personash, do...më shumë