Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 07 Mars 2021
Prokuroria Speciale ka ngrit aktakuzë kundër 32 personave për terrorizëmE Premte 08 Maj 2015 00:18Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, ka ngritur sot aktakuzë, pranë Departamentit për Krime të Rënda të Gjykatës Themelore në Prishtinë, kundër 32 të pandehurve për veprat penale “Rekrutimi për terrorizëm”, “Organizimi dhe pjesëmarrja në grupe terroriste” dhe “Mbajtja në pronësi, kontroll, posedim apo shfrytëzim të paautorizuar të armëve”. më shumë
Turqia mbështet FSK-nëZëvendës Ministri i FSK-së Fadil Gashi mori pjesë në Panairin e 12-të...më shumë
Konfirmohet skandali 100 milionësh, suspendohet Naser Bajraktari]Dyshimet për zhdukjen e miliona eurove të buxhetit të Ministrisë së Mjedisit kanë quar...më shumë
Stavileci në Konferencën e ICTA-së në StambollMinistri i Zhvillimit Ekonomik, Blerand Stavileci, po merr pjesë në Konferencën e 10-të...më shumë
Emiratet Arabe 22 milionë euro për spitalin e fëmijëve në KosovëPresidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe përfaqësuesi i Shkëlqesisë së saj, Sheikës...më shumë
Erdogan “vjen” sot në IstogPresidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan do të ‘vijë’ sot në Kosovë...më shumë
Jahjaga dhe Veseli presin Sigal PrishtinënSigal Prishtina ka vazhduar të ketë përkrahjen e institucioneve të Kosovës, pasi kësaj...më shumë
Jahjaga e Jacobson kanë vënë gurthemelin e Ambasadës Amerikane në Prishtinë Presidentja e vendit tha se në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, qytetarët e Kosovës gjetën...më shumë
QKUK: Ekipi nga Australia do të operojë 29 fëmijë me ndërlikime shëndetësoreNjë ekip i mjekëve nga Australia nën udhëheqjen e profesor, Paddy Dewan, nga dita e djeshme po...më shumë
Ambasada e Amerikës nis sot objektin e riAmbasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë do të nis sot themelet e një...më shumë
10 mijë ankesa për mospërfshirje në listat e veteranëve Këtë javë përfundon afati i ankesave dhe, nëse çdo gjë shkon siç...më shumë
KEK-u pranon shkeljet ligjore në tenderKorporata Energjetike e Kosovës sërish e ka pranuar se ka bërë shkelje të Ligjit të...më shumë
Rinia serbe me mentalitet të vjetër: Kundër pavarësisë së KosovësTë rinjtë në Serbi nuk janë të prirë për ndryshime në qëndrimet politike,...më shumë