Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Mërkurë, 01 Prill 2020
Organizatori i konferencës në Beograd tërheq ftesën për ThaçinE Marte 21 Prill 2015 11:18Organizata joqeveritare “Ambasadorët e Paqes” kanë anuluar ftesën për ministrin e punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi për pjesëmarrje në konferencën e Integrimit Eevropian të Ballkanit Perëndimor në Beograd më 24 prill, njoftoi bordi i kësaj OJQ-je.më shumë
Gjermani, digjet një kamp i emigrantëve me shqiptarëNë Schmiedeberg të Gjermanisë është djegur një kamp i emigrantëve, ku brenda...më shumë
Ngritje temperaturash dhe shiVendi ynë do të vazhdojë të mbetet nën ndikimin e fushave me presion të lartë...më shumë
Punëtorët e Pallatit të drejtësisë edhe sot në bojkotPunëtorët e Pallatit të Drejtësisë edhe sot kaë njoftuar se do ta bojkotojnë...më shumë
Parregullsitë me lista të veteranëve po cilësohen si “shtrembërim i historisë” Keqpërdorimet që u bënë me listat e veteranëve, invalidëve dhe dëshmorëve...më shumë
Në shesh po grumbullohen protestuesitNë sheshin “Zahir Pajaziti” po grumbullohen vazhdimisht protestuesit. Aktualisht aty janë rreth...më shumë
Hashim Thaçi pi kafe në shesh, para protestësZëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi ka dalë në sheshin kryesor pak...më shumë
Homazhe për dëshmorët në PrishtinëKomuna e Prishtinës në bashkëpunim me organizatën e Veteranëve të Luftës të...më shumë
Shumë policë, mbushin oborrin e QeverisëPolicia e Kosovës, gjithë fokusin sot e ka në kryeqytet. Trupa shtesë e njësi speciale...më shumë
Policia dhe kompanitë e pastrimit po heqin nga sheshi mjetet e fortaPolicia e Kosovës, bashkë me kompaninë për pastrimin kryeqytetit në mëngjes kanë...më shumë
Policia i ka bërë përgatitjet për protestën e opozitësPolicia e Kosovës njofton se ka bërë të gjitha përgatitjet në lidhje me protestën e e...më shumë
BIK nënshkruan protokoll bashkëpunimi me Drejtorinë e Vakëfeve të TurqisëMyftiu i Kosovës, Naim ef. Tërnava, gjatë vizitës në Turqi ka qenë në...më shumë
Këto janë pasaportat më të fuqishme: Ja me cilat krahasohet e Kosovës!Një pasaportë nga një vend me kushte të mira diplomatike me vendet tjera është një...më shumë

Kategoritë