Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Mërkurë, 05 Gusht 2020
Ahmeti do që Policia t’ua konfiskojë dokumentet shkelësve në trafikE Enjte 09 Prill 2015 12:46Kreu i Prishtinës, Shpend Ahmeti, është deklaruar për konfiskimin e dokumenteve të shkelësve në trafik. Një vendim të tillë, të cilin e kishte marrë ministri i kaluar i Punëve të Brendshme, Bajram Rexhepi, e revokoi ministri aktual në këtë dikaster, Skender Hyseni.më shumë
Pritet raport detajues për mënyrën e punësimit në AKIInspektori i Përgjithshëm i Agjencisë Kosovare për Inteligjencë (AKI), Shkëlzen Sopjani,...më shumë
Mjekët po e mësojnë gjermanishten për të ikur nga KosovaNë dhjetor të vitit që shkoi, Fidaim Meholli ka mbaruar Fakultetin e Mjekësisë në...më shumë
Magjistralja Kaçanik-Hani i Elezit, e qarkullueshmeRruga Kaçanik-Hani i Elezit është e qarkullueshme për automjete.më shumë
Ministri Rrahmani dyshon në cilësinë e barnave në KosovëMinistri i Shëndetësisë, Imet Rrahmani, ka shfaqur dyshime se në treg qarkullojnë “barna...më shumë
Sërish tërmet në GjilanSërish një tërmet ka goditur qytetin e Gjilanit.më shumë
Prof. Dr. Üstün Dökmen në KosovëNë një panel që organizohet nga shoqata e të diplomuarve në Turqi-TUMED dhe shoqata kulturore...më shumë
Vazhdon rrëshqitja e dheut dhe gurëve në magjistralen Han i Elezit-KaçanikShembja e gurëve dhe e dheut në magjistralen Hani i Elezit-Kaçanik po merr përmasa...më shumë
Kthehet dimriInstituti Hidrometorologjik i Kosovës, ka paralajmëruar moti me shi e borë, për ditët në...më shumë
Presidentja nuk i përdor “xhipat e zi”Që kur në krye të presidencës erdhi Atifete Jahjaga këto vetura nuk janë shfrytëzuar,...më shumë
Kryeministri Mustafa uron për PashkëtKryeministri i Kosovës Isa Mustafa përmes rrjetit social Facebook sot ka uruar pjesëtarët e besimit...më shumë
Nga e diela shi dhe borë deri të mërkurënSipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës nga dita e dielë Ballkani do të ndikohet nga fushat...më shumë
Vihet në pikëpyetje operimi i AeroportitShoqata Sindikale e Kontrollorëve të Trafikut Ajror të Kosovës (SINKON), ka reaguar ndaj gjendjes...më shumë

Kategoritë