Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 18 Shtator 2021
Jahjaga, vetë e 11-ta në AmerikëE Shtunë 12 Shtator 2015 14:17Delegacioni i Kosovës, i prirë nga presidentja Atifete Jahjaga në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, do të jetë një superdelegacion.më shumë
Dëshmitarët e Speciales dërgohen jashtë venditSecili individ që është bërë dëshmitar i mbrojtur i Gjykatës Speciale nuk ndodhet...më shumë
Për nëntë muaj, dy njohjeZëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi, gjatë...më shumë
Zgjedhet kryetari i “ri” i Bordit të RTK-sëMe shtatë vota për - nga dhjetë anëtarë sa kanë votuar gjithsej në Bordin e...më shumë
Siria zë vendin e parë për azilkërkim në Gjermani - Kosova të nëntinAutoritetet gjermane kanë publikuar shifrat e azilkërkuesve për muajin gusht. Sipas të dhënave,...më shumë
Demarkacioni barrikadon DukagjininMarrëveshja për Përcaktimin e Vijës Kufitare në mes Kosovës dhe Malit të Zi ka...më shumë
Për pesë muaj 20 vetëvrasje në KosovëVetëm brenda pesë muajve të këtij viti në Kosovë janë njëzet persona të...më shumë
Qeveria e bindur se Kosova do të anëtarësohet në UNESCOKërkohen vetëm 29 nga 58 vota, pra një shumicë e thjeshtë. Edhe pse në shikim të...më shumë
Hartat konfirmojnë humbjen e mbi 8 mijë hektarëveNuk është më sekret dokumentacioni që tregon vijën e re kufitare ndërmjet Kosovës dhe...më shumë
Vizitë domethënëse nga Arif BütüçKryetari i Komunës së Mamushës dhe i KTAP-së, Arif Bütüç bashkë me një...më shumë
Qeveria: Dhuna është e papranueshmeQeveria e Republikës së Kosovës ka dënuar sulmin ndaj kryeministrit të kryer sot nga...më shumë
KE: Kosova dhe Shqipëria në listën e “ vendeve të sigurta”Komisioni Evropian pritet këtë të mërkurë të publikoj listën e ”vendeve të...më shumë
Jevtiq kërkon që ortodoksët të renditen në vendin e dytë në KosovëEkzekutivi kosovar gjatë mbledhjes së të mërkurës e ka proceduar për në Kuvend...më shumë