Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 28 Maj 2020
ROSU dhe EULEX, në rikonstruimin e vrasjes së Enver ZymberitE Mërkurë 01 Prill 2015 14:13Njësia Speciale e Policisë së Kosovës, ROSU, së bashku me EULEX-in, si dhe përfaqësues të ligjit në Kosovë, kanë qenë të mërkurën në vendin Klisuricë që ndodhet në mes të fshatit Zupç dhe Zubin Potokut në veri të Kosovës, për të rikonstruar ngjarjen në lidhje me vrasjen e policit Enver Zymberi që ka ndodhur në këtë vend më 2011. më shumë
Edhe një kompani e re ajrore në ANP “Adem Jashari”Kompania ajrore Zvicerano-Gjermane, “Germania Flug AG” në partneritet me kompaninë “Air...më shumë
3 mijë emigrues ilegal janë kthyer, pritet të kthehen edhe 7 mijëShumë kosovarë u nisën rrugëve ilegale drejt Evropës, me shpresën se do të mund...më shumë
Akcil për vazhdimin e bashkëpunimit ndërmjet Turqisë dhe KosovësNë kuadër të vizitës në Kosovë, një delegacion i gjyqtarëve dhe prokurorëve...më shumë
Veseli: Fëmijët janë pasqyra e shoqërisëKryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, tha të martën se vendi po...më shumë
KPM ia dorëzoi Qeverisë Strategjinë për transmetim digjitalKomisioni i Pavarura për Medie (KPM) ka dorëzuar sot në Qeveri, Strategjinë për kalim në...më shumë
Gryka e Kaçanikut 6 orë e pakalueshmeNga ora 10:00 deri në 16:00rruga nacionale N2 Hani i Elezit – Prishtinë do të jetë e bllokuar...më shumë
Vlerësohet bashkëpunimi i sistemit të drejtësisë së Kosovës me atë të TurqisëUshtruesi i detyrës së kryeprokurorit të Shtetit, Sylë Hoxha me bashkëpunëtorë, sot...më shumë
Përfundon protesta e veteranëveKa përfunduar takimi i veteranëve me Komisionin Qeveritar për njohjen dhe statusin e tyre. Komisioni u ka...më shumë
Për Ambasadorin e ri amerikan në Kosovë pritet dëgjimi në SenatAmbasada e SHBA-ve e Prishtinë përmes një kumtese për medie konfirmon se presidenti Barack Obama ka...më shumë
Vritet roja në “Albi Mall”Në orët e para të mëngjesit është vrarë një person që ka punuar si roje...më shumë
Sot protestojnë veteranët e UÇK-sëKëshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Luftëtarëve të UÇK-së, ka...më shumë
Përmbytjet shkaktojnë miliona euro dëme në AnamoravëShiu që ka rënë në fundjavë u ka shkaktuar dëme në vlerë prej disa miliona...më shumë

Kategoritë