Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 13 Korrik 2020
Brenda 15 viteve të pasluftës janë vrarë rreth 1500 qytetarëE Hënë 23 Mars 2015 12:12Vrasjet në Kosovë, pas përfundimit të luftës kanë marrë përmasa shqetësuese, ndërsa disa prej tyre vazhdojnë të mbesin enigmë.më shumë
7-vjeçari i kafshuar nga qentë endacakë, jashtë rrezikut për jetëNjë 7-vjeçar është sulmuar mbrëmë nga qentë endacakë derisa ishte duke lozur...më shumë
Pa vendim zyrtar për selinë e Gjykatës SpecialeEnde nuk ka ndonjë vendim zyrtar nëse selia e Gjykatës Speciale për Kosovën, do të...më shumë
30 ditë paraburgim për 5 të arrestuarit e Policisë e FSK-sëNga 30 ditë paraburgim u janë caktuar 5 nga 7 të arrestuarve të djeshëm nga Inspektorati...më shumë
Kërkohet rikthimi i Shefqet Krasniqit në krye të Xhamisë së MadheDisa të rinj kanë kërkuar rikthimin e Shefqet Krasnqiit në krye të Xhamisë së Madhe...më shumë
Kosovarët të tretit për azil në EvropëAgjencia gjermane e lajmeve DPA duke u bazuar në të dhënat e agjencisë evropiane të...më shumë
“Pajtohen” Bahtiri dhe Rakiq, shtrëngojnë duart te KroiPas më shumë se një orë bisedime mes kryetarëve Agim Bahtiri dhe Goran Rakiq ata kanë...më shumë
Pjesëtarët e arrestuar të Policisë e FSK-së dyshohen për nëntë vepra penaleInspektorati Policor i Kosovës, bën me dije detaje nga arrestimi i drejtorit për Migrim dhe të Huaj,...më shumë
Arrestohet drejtori i Migrimeve, një polic dhe dy pjesëtarë të FSK-sëInspektorati Policor i Kosovës gjatë ditës së djeshme ka arrestuar shefin e Migrimeve të...më shumë
DASH: Kosova konfiskoi më shumë marihuanë e kokainë, më pak heroinëDepartamenti Amerikan i Shtetit vlerëson se Kosova mbetet vend transit për drogat që transportohen drejt...më shumë
Daçiq: Edhe fqinjët të arrestojnë të dyshuarit për krime lufteSerbia me arrestimin e të dyshuarve për krime lufte në Srebrenicë ka treguar shembull se edhe...më shumë
Kosova përshëndet arrestimet në Serbi për gjenocidin në SrebrenicëAksionin e sotëm të arrestimeve në Serbi të të dyshuarve për gjenocidin në...më shumë
Tash shqiptarët ua ndërprenë punimet serbëve te Kroi i VitakutShqiptarët te Kroi i Vitakut në Mitrovicë ia kanë ndalur punën serbëve që janë...më shumë

Kategoritë