Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 13 Korrik 2020
Tensionohet situata në veriE Mërkurë 18 Mars 2015 14:08Tensionohet situata në veri, pasi serbët kanë penguar rindërtimin e shtëpive të shqiptarëve. më shumë
Shqiptarët i bashkohen ISIS-it për 30 mijë euro pagëShteti Islamik po u ofron shqiptarëve pagë nga 20 mijë deri në 30 mijë euro për të...më shumë
BIK-u e shkarkon imam Shefqet KrasniqinBashkësia Islame e Kosovës e ka shkarkuar nga puna Shefqet Krasniqin, që ishte imam në Xhaminë...më shumë
Gjykata Speciale me Ombudsperson ndërkombëtarAmendamentet e miratuara nga Qeveria e Kosovës, të cilat i hapin rrugë krijimit të Gjykatës...më shumë
Kthehen edhe 60 migrantë nga GjermaniaAfër 60 persona kanë arritur sot në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem...më shumë
Avokati i Popullit akuzon Presidencën dhe BE-në për mostransparencëAvokati I Popullit, Sami Kurteshi ka akuzuar insitucionet më të larta të shtetit, ato vendore dhe...më shumë
Bie drastikisht numri i imigrantëve kosovarë në HungariNumri i imigrantëve ilegalë nga Kosova në Hungari ka rënë që nga fillimi i vitit. Në...më shumë
5 shtetet e BE-së bllokojnë Kosovën për anëtarësim në Kartonin e GjelbërKosovës i dalin sfida të reja në anëtarësimin në Karton të Gjelbër.më shumë
Gjykata Speciale do të gjykojë 12 ish-ushtarë të UÇK-sëDymbëdhjetë pjesëtarë të ish- Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës do të...më shumë
Agim Bahtiri u qëllua me grushte nga pasKryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, është qëlluar sot brenda objektit të Komunës me...më shumë
RTK përfiton donacion prej 1.3 milionë euro nga JaponiaRadio Televizioni i Kosovës dhe Agjencia Japoneze për Bashkëpunim Ndërkombëtar, kanë...më shumë
Pasurinë e deklaruan vetëm 12 % e zyrtarëve publikëDeri të premten më shumë se 473 zyrtar të lartë publikë e kanë deklaruar...më shumë
Edhe një kriter për punësim: Të frikësoheni nga AllahuNë konkursin e publikuar nga një projekt i quajtur “Ndërmarrësia Kosovare”, në mesin...më shumë

Kategoritë