Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 13 Korrik 2020
Nis rrënimi i objekteve të pabanueshme në PrishtinëE Hënë 16 Mars 2015 11:29Drejtoria e Inspekcionit e Komunës se Prishtinës, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, në lagjen “Tophane” nisi të hënën aksionin ku u rrënua një shtëpi e braktisur dhe e mbushur me mbeturina, duke vazhduar edhe në Stadiumin e Qytetit, për të rrënuar një objekt te pashfrytëzuar të ËC-se publike.më shumë
Dalëngadalë po vjen pranvera!Javën e ardhshme Kosova do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit të cilat burimin e...më shumë
Edhe këtë e bëjnë emigrantët kosovarë: Deklarohet homoseksual, fiton azilin në FrancëQytetarët e shumë shqiptarë që po ikin nga Kosova, po përdorin të gjitha mënyrat...më shumë
Kosova pranohet në FIBAFederata e Basketbollit e Kosovës është federata më e re anëtare e Federatës...më shumë
Veteranët të pakënaqur e quajnë të turpshëm gjithë procesinDhjetëra persona që kanë qenë pjesë e luftës së Ushtrisë Çlirimtare...më shumë
Gjermania për azilantët: Kërkoni riatdhesim në shtetin tuajZyra Federale e Gjermanisë gjatë muajve të fundit i ka refuzuar kërkesën për azil...më shumë
FSK-ja, në rrugë të sigurtKomandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), gjeneral-lejtënant Kadri Kastrati, pak...më shumë
Kaos në Këshillin ProkurorialMbledhja e Këshillit Prokurorial të Kosovës është kthyer në kaos. Në mbledhjen, ku...më shumë
Jahjaga dekoroi gjenerallejtënant Kadri KastratinPresidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot komandantin e Forcës së...më shumë
Aprovohen tetë kandidatura për gjyqtarë në KushtetueseTetë kandidatë kanë marr vizën për t’i hyrë garës për gjyqtarë të...më shumë
Vetëdorëzohet i dyshuari i dytë për vrasjen e trefishtë në PrizrenNjë gjë të tillë, sapo e ka bërë të ditur zëdhënësi i policisë...më shumë
MiE dhe UP, bashkëpunim për përkthimin e legjislacionit të BE-sëMinistri i Integrimit, Bekim Çollaku takoi rektorin e Universitetit të Prishtinës, Ramadan Zejnullahu...më shumë
Selimaj shkarkon tre drejtorë të AKI-sëAgron Selimaj, shefi i AKI-së, i cili sapo ka nisur punën në Agjencinë Kosovare të...më shumë

Kategoritë