Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 13 Korrik 2020
Në shkurt, 7000 azilkërkues kosovarë në GjermaniE Enjte 12 Mars 2015 21:47Edhe në muajin shkurt Kosova ka prirë me kërkesa për azil në Gjermani.më shumë
Zhbogar dhe Meucci ia shpjegojnë Krasniqit 'rastin Kleçka'Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë/Përfaqësuesi Special i BE-së, Samuel Zhbogar,...më shumë
Një muaj paraburgim për të dyshuarin për vrasjen e trefishtëGjykata Themelore në Prizren ia ka caktuar masën e paraburgimit të dyshuarit për vrasjen e...më shumë
Rreth 1 mijë personave u refuzohet kërkesa për azil në GjermaniNë një letër që i ka ardhur redaksisë së Telegrafit bëhet e ditur se rreth 1...më shumë
Mesazhi nga Belgjika për kosovarët: Liberalizimi nuk është parajsëSekretari i Shtetit i Belgjikës, për Azil e Migrim, Theo Francken porositi qytetarët e Kosovës...më shumë
Polici e veçantë për arrestimin e të dyshuarve nga SpecialjaArrestimet për rastet e Gjykatës Speciale do t’i kryej një Polici e vechantë e cila do të...më shumë
Talenti kosovar kalon provat te GalatasarayTalenti kosovar, Edin Shishko, i cili aktivizohet me Shkollën e Futbollit Liria nga Prizreni, ditë më...më shumë
Një aeroplan përplot azilkërkues kosovarë mbërrin në PrishtinëNjë aeroplan për-plotë me kosovarë ka aderuar në aeroportin “Adem Jashari” dhe ka...më shumë
Veteranët: Ose publikoni listat ose protesta të dhunshme Qindra veteranë të luftës së UÇK-së po qëndrojnë para dyerve të...më shumë
Qeveria propozon Rrahman Ramën për komandant të FSK-sëQeveria e Kosovës ka miratuar rekomandimin e dhënë nga Ministria e FSK-së, që komandanti i...më shumë
​Ende pa raport për cilësinë e miellit​Komisioni për Bujqësi, Pylltari, Mjedis e Planifikim Hapësinor ka mbajtur mbledhjen e radhës,...më shumë
Ata që shkojnë për të luftuar në Siri dhe Irak janë të paditur dhe të mashtruar!Naim Tërnava kryetar i BIK-ut, ka thënë se të rinjtë kosovarë po mashtrohen për...më shumë
Paraburgim për Taner Kotle, kërcënoi mikunGjyqtarja e procedurës paraprake – Departamenti për Krime të Rënda i Gjykatës Themelore...më shumë

Kategoritë