Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Mërkurë, 08 Korrik 2020
Dorëzohet i dyshuari për vrasje të dyfishtë nga Marmulla e GjakovësE Premte 06 Mars 2015 13:01Vrasësi i dyshuar i dy personave, që kishte ndodhur më 1 gusht të vitit të kaluar në Marmull të Gjakovës, është vetëdorëzuar. Policia njofton se L.A. (1968), po nga fshati Marmull, që nga dita kur ndodhi e Hil Lekë Hilit (1967) dhe Pal Hilit (1999), që të dy nga fshati Marmull, ndodhej në arrati, ndërsa dje është vetëdorëzuar.më shumë
Mustafa: Vepra e familjes Jashari – udhërrëfyes për shtetin e KosovësKryeministri i Kosovës, Isa Mustafa bashkë me kabinetin qeveritar ka bërë homazhe në Kompleksin...më shumë
Shefqet Krasniqi: Bëni sa më shumë fëmijëImami Shefqet Krasniqi ka porositur kosovarët që të bëjnë fëmijë sa më...më shumë
Bie ndjeshëm numri i azilkërkuesve kosovarë në GjermaniNumri i azilkërkuesve nga Kosova ka rënë ndjeshëm, por vazhdon të mbetet i lartë, ka...më shumë
Rasti Zymberi: Suspendohen dy policë serbëShefi i Operativës në Policinë e Kosovës në stacionin e veriut të Mitrovicës, Miodrag...më shumë
Kastrati: Epopeja e UÇK-së, gurëthemel i KosovësKomandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës, gjenerallejtënant Kadri Kastrati, ka...më shumë
Mustafa: Ushtria e Kosovës do të jetë një forcë modelNë Kazermën “Adem Jashario” në Prishtinë kanë nisur manifestimet treditore...më shumë
Në Prekaz kujtohet sakrifica e të gjithë dëshmorëvePresidentja e vendit Atifete Jahjaga bëri homazhe në Prekaz pranë varrezave të familjes Jashrari....më shumë
Sot, 17 vjet nga rënia heroike e familjes JashariKosova përkujton sot nisjen e betejës së serbëve ndaj familjes Jashari, betejë e cila iu mori...më shumë
Ushtria e Kosovës do t’i ketë 5000 pjesëtarë aktivë dhe 3000 rezervëSipas draftit të Ligjit për Forcat e Armatosura të Kosovës propozohet se forcat e armatosura të...më shumë
Hetime ndaj 135 personave për terrorizëm në KosovëJanë 135 persona ndaj të cilëve organet e ndjekjes penale në Kosovë, po zhvillojnë hetime...më shumë
Në Maqedoni së shpejti vetëm me letërnjoftimQeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar sot vendimin për themelimin e Grupit punues për...më shumë
Mjekët protestues i japin 10 ditë kohë qeverisëMjekë, profesorë, shërbyes civil e studentë, protestuan sot për një orë para...më shumë

Kategoritë