Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Marte, 02 Qershor 2020
Qeveria emëron bordet e PTK-së, Aeroportit të Gjakovës dhe INFRAKOSE Mërkurë 09 Shtator 2015 11:23Qeveria e Kosovës ka emëruar anëtarët e bordeve të ndërmarrjeve publike Postës së Kosovës, Aeroportit të Gjakovës dhe Hekurudhave të Kosovës (INFRAKOS). më shumë
Policia: Dy të dyshuar për sulmin ndaj eskortës së kryeministritPolica e Kosovës ka konfirmuar se sot rreth orës 8:00, është sulmuar eskortës e kryeministrit...më shumë
Aksident i rëndë trafiku në magjistralen Prishtinë-ShkupNjë aksident i rëndë trafiku ka ndodhur para pak çastesh në magjistralen...më shumë
Kosova e gatshme vetëm për numër simbolik të refugjatëvePamjet e tmerrshme të refugjatëve nga Lindja e Mesme, të cilët po mësyjnë Evropën...më shumë
Zemaj: Gjykata Speciale do t’i hetojë edhe vrasjet e pasluftësDeputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Armend Zemaj, në emisionin “Info-Box” të...më shumë
Gjermania bllokon azilin për Kosovën Gjermania të hënën shpalli që Kosova, Shqipëria dhe Mali i Zi do të klasifikohen si...më shumë
Krasniqi: Opozita e bashkuar duhet të reflektojë besim për ndryshimIsh kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka thënë se mendimi i anëtarit të...më shumë
Një i vrarë e tre të plagosur nga të shtënat në PrizrenRreth orës 20:30 minuta, policia në Prizren ka pranuar një informacion i cili bënte me dije se tek...më shumë
Për një javë, 9 të vdekur në aksidente trafiku në KosovëVetëm për një javë kanë humbur jetën nëntë persona në aksidente trafiku...më shumë
Kosova e Turqia me bashkëpunim në edukimMinistri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka pritur sot ambasadoren e Turqisë në...më shumë
Eskalon aktiviteti i Vetëvendosjes, arrestohen disa aktivistë Aktivistë të Vetëvendosjes kanë tentuar të vendosin një udhëzim administrativ...më shumë
Mot i freskët në javën që po hymë, të enjten shiNjë mot i freskët do të na përcjell në javën që po hymë. Këto masa të...më shumë
Jashari: Gjykatat po i shkelin të drejtat e qytetarëveAvokati i Popullit, Hilmi Jashari, thotë se gjykatat kosovare vazhdojnë t’i shkelin më së...më shumë

Kategoritë