Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 04 Korrik 2020
Austria nis fushatë për ndaljen e migrimit të kosovarëve E Hënë 16 Shkurt 2015 10:43Austria, e cila muajt e fundit po ballafaqohet me rritje drastike të numrit të emigrantëve nga Kosova të cilët kërkojnë azil në këtë vend, planifikon që me një fushatë të madhe të ndalojë ekzodin. më shumë
Rritet numri i familjeve të kthyera dhunshëm nga BE Edhe pse po vazhdon migrimi i kosovarëve drejt vendeve të Evropës duke zgjedhur rrugët ilegale numri...më shumë
Për gjashtë javë, 18 mijë kosovarë kanë hyrë në GjermaniNumri i refugjatëve nga Kosova është rritur ndjeshëm. Tani në Gjermani po merren masa që...më shumë
Policët gjermanë stacionohen në kufirin Kosovë – Serbi për të ndalur migrimin e kosovarëve Njëzet policë nga Gjermania, të pajisur me automjete dhe kamera termovizive, janë stacionuar prej...më shumë
Hungaria shënon rënie të numrit të migrantëve ilegalë nga KosovaNumri i personave nga Kosova që ilegalisht hyjnë në Hungari në përpjekje për të ikur...më shumë
Emigrimi i kosovarëve akt i krimit të organizuarProfesori i Fakultetit të Sigurisë në Beograd, Zoran Dragishiq ka thënë se emigrimi masiv nga...më shumë
FAZ: Po largohet shtresa e mesmeTeoria se Kosovën janë duke e braktisur të varfrit del se është e gabuar. Gazeta prestigjioze...më shumë
Të rishikohet legjislacioni ndaj zyrtarëve komunal që kanë problem me ligjinNë tryezën e diskutimit “Qeverisja e mirë dhe zyrtarët që kanë problem me...më shumë
Berlini do të dërgojë policë në kufirin Serbi – HungariBerlini ka konfirmuar sot se do të dërgojë 20 policë në kufirin Serbi – Hungari, në...më shumë
Asgjësohet një granatë dore në PrizrenRreth orës 11:30 minuta, policia në Prizren është informuar sot se në rrugën...më shumë
Mustafa: S’ka buxhet për shujtë ditoreKryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka njoftuar se Marrëveshja Kolektive nuk do të zbatohet në...më shumë
Kërkohet buxhet më i madh për trajtim të pacientëve jashtë venditDeputetja e LDK-së, Njomza Emini ka sugjeruar ministrinë e shëndetësisë që të...më shumë
Haradinaj: Dikush duhet të marrë përgjegjësi për gabimet në listat e veteranëveDeputeti i AAK-së, Ramush Haradinaj deklaroi të enjten në Kuvend se Komisioni për verifikimin e...më shumë

Kategoritë