Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 13 Gusht 2020
Çeku: Procesi i verifikimit ende nuk ka përfunduar, keni të drejtë ankeseE Enjte 12 Shkurt 2015 11:16Kryetari i Komisionit Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve, invalidëve, pjesëtarëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Agim Çeku tha të enjten para deputetëve të Kosovës se deri më 20 shkurt do të publikohen listat fillestare të verifikuara, ndërsa sipas tij, nëse ndokush është i pakënaqur ka të drejtë ankese. më shumë
Kosova shënon përkeqësim në lirinë e mediasGrupi i Reporterëve pa Kufij ka bërë të ditur se liria e medieve ka pësuar “rënie...më shumë
Ndërprehet migrimi i kosovarëve nëpër Dheun e BardhëNë dy ditët e fundit, në pikën kufitare Dheu i bardhë, është penguar migrimin masiv i...më shumë
Shtohen kontrollet përgjatë kufirit Serbi - HungariNumri i emigrantëve të paligjshëm nga Kosova për në vendet e Bashkimit Evropian, ka...më shumë
Zyrtare: Gjermania dha azil për 37 veta (0.3%) nga 12.500 azil-kërkuesit kosovarë 0.3 %, ose 37 nga mbi 12.500 është shifra e pranimit të kërkesave të azilit në Gjermani...më shumë
BE ndan 2 milionë euro për shoqërinë civile në KosovëZyra e Bashkimit Evropian në Kosovë, përfaqësuesi special i BE-së ka shpallur...më shumë
Pallati i Drjtësisë përurohet së shpejti Përfaqësues të Zyrës e BE-së (Christof Stock), të UNOPS-it, të Ministrisë...më shumë
Për SHBA-të, Kosova e Shqipëria, njëjtë sikurse Irani e IrakuNga disa të dhëna të publikuara nga Qeveria amerikane, shihet se nga të gjithë kosovarët...më shumë
Ikën 230 mijë, u kthyen 4600Vala e emigrimit ilegal të qytetarëve të Kosovës, që periudhën e fundit ka shënuar...më shumë
Vërshimet dëmtuan shumë bizneseBiznesin të cilin e zhvilloi për vite me radhë reshjet e mëdha të shiut brenda 30 minutash ia...më shumë
Zvogëlohet numri i emigrantëve kosovarë në kufirin hungarez Në krahasim me vikendin e kaluar, atëherë kur policia e Hungarisë kishte zbuluar mbi 3,000...më shumë
Kënaqet Shesheli, le të zbrazet KosovaI akuzuari për krime lufte, lideri radikal serb, Vojislav Sheshel, përmes rrjetit të tij social, twiter,...më shumë
BE-ja kërkon forcimin e kontrolleve kufitare Kosovarët të vetëm ua kanë kaluar sirianëve dhe afganëve bashkë, sa i përket...më shumë

Kategoritë