Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Premte, 14 Gusht 2020
‘Blic’ i Beogradit tallet me shqiptarët që ikin nëpër SerbiE Marte 10 Shkurt 2015 10:54E përditshmja e Beogradit, “Blic”, fare miqësore ndaj shqiptarëve, ka publikuar një karikaturë përmes të cilës ironizon deri në poshtërim shqiptarët, të cilët më 1999 iknin nga shtëpitë e tyre të shtrënguar nga terrori serb, ndërsa tash nga persekutuesit e tyre kërkojnë shërbime me pagesë që të braktisin vendin e vet. më shumë
Bora mbulon KosovënMëngjesin e sotëm, Prishtina, por edhe rajone tjera të vendit tonë, sërish janë zgjuar me...më shumë
Të hënën nga Prishtina u nisën “vetëm” tre autobusëNë mbrëmjen e së hënës, nga stacioni i autobusëve në Prishtinë për në...më shumë
Shteti i Kosovës s’mund t’i ndihmojë emigrantët ilegalëNdonëse kosovarët janë duke e hequr të zinjtë e ullirit nëpër kampet hungareze, ka...më shumë
Treni godet kamionetën – një i vdekur e dy të lënduar rëndëNjë person ka vdekur dhe dy të tjerë janë lënduar rëndë si pasojë e një...më shumë
Të mërkurën do të publikohet lista e parë e veteranëve të UÇK-sëKomisioni Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të veteranëve, invalidëve,...më shumë
Mbi 4400 arrestime të emigrantëve gjatë 72 orëve në HungariPolicia hungareze ka ndaluar ditën e djeshme 937 emigrantë, të cilët kanë kaluar ilegalisht...më shumë
Asnjë deputet me pagë të njëjtëDeputetët kosovarë marrin pagë sipas dëshirave personale. Asnjë nuk e ka pagën...më shumë
Kosovarët në Hungari, kryebashkiaku i Asotthalom: Të ndërtojmë gardh në kufiVendi ku ata kalojnë kufirin çdo ditë është një fshat i shpërndarë me mbi 60%...më shumë
Vazhdon ikja nga KosovaPërkundër apeleve të shumta nga vendi e bota, edhe sot ka vazhduar largimi nga Kosova.më shumë
Serbia i arreston 159 kosovarë në kufirin me HungarinëPolicia kufitare serbe në 24 orët e fundit ka parandaluar 159 kosovarë që të hyjnë në...më shumë
Hungari, në një ditë u arrestuan 1233 shqiptarë të Kosovës Gjatë ditës se djeshme në zonën kufitare mes Serbisë dhe Hungarisë, policia hungareze ka...më shumë
Krimet e pasluftës nën juridiksionin e Gjykatës SpecialeGjykata Speciale nuk do të ketë juridiksion vetëm mbi personat përgjegjës për pretendimet...më shumë

Kategoritë