Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Marte, 02 Qershor 2020
Tërmete të njëpasnjëshme, ndihen në Kosovë dhe Shqipëri E Shtunë 07 Shkurt 2015 11:20Në orët e hershme të mëngjesit të së shtunës një tërmet i fuqishëm ka goditur pjesën e Ballkanit Perëndimor, për të pasuar edhe me dy tërmete tjera të magnitudës më të ulët. më shumë
Komandanti i FSK-së Kadri Kastrati priti komandantin e Kolegjit të Luftës nga TurqiaKomandanti i FSK-së gjenerallejtënant Kadri Kastrati priti sot komandantin e Kolegjit të Luftës...më shumë
Ndëshkohen kompanitë që transportojnë kosovarët për SerbiShumica e kompanive që po transportojnë qytetarët e Kosovës në drejtim të Serbisë,...më shumë
I papijshëm uji nga puset e Kuzminit dhe LipjanitUjësjellësi Rajonal “Prishtina” bën të ditur se pas reshjeve të shiut, si pasojë...më shumë
Zbrazet stacioni i autobusëve, a po i ndalon ikjet policia? Stacioni i Autobusëve në Prishtinë sonte ishte i zbrazët. Në vend të qytetarëve...më shumë
AKI-ja thotë se 50 mijë kosovarë kanë lëshuar vendinNë Komisionin për Mbikëqyrjen e AKI-së raportoi sot zëvendësdrejtori i kësaj...më shumë
Vërshime në Kosovë Një shi i madh që ka filluar nga mëngjesi i së premtes, ka përfshirë shumë qytete...më shumë
Stefanoviq: Rreth 60 mijë kosovarë kërkuan shtetësinë serbeNebojsha Stefanoviq, ministër i Policisë së Serbisë, ka thënë se deri më tani, rreth...më shumë
Brenda 48 orëve, Serbia arrestoi 290 shqiptarë, emigrant të KosovësNë 48 orët e fundit janë arrestuar 290 persona, kryesisht shqiptar nga Kosova, të cilët ishin...më shumë
Policia nuk lejon kalimin e autobuseve ne MerdarePas miratimit të Rezolutës në Kuvendin e Kosovës për parandalimin e migrimit legal, Policia e...më shumë
Arrest shtepiak për 28 protestuesit Paraburgimi i 28 protestuesve është zëvendësuar me arrest shtëpiak prej 30 ditësh, duke...më shumë
Dy autobusë nuk lejohen të kalojnë në Serbi Policia e ka kthyer mbrapsht dy autobusë nga pika kuftare e Merdares. Autobusët nuk kanë pasur...më shumë
Dy tërmete dridhën mbrëmë KosovënKosovën e dridhen dje dhe sot dy tërmete. I pari ndodhi mbrëmë në orën 22:49, ndërsa...më shumë

Kategoritë