Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 06 Korrik 2020
Vazhdon ikja pikëlluese nga KosovaE Premte 06 Shkurt 2015 09:10Largimi i qytetarëve të Kosovës për në vendet e Bashkimit Evropian, përmes Serbisë po vazhdon, pavarësisht thirrjeve që po bëjnë institucionet e vendit. më shumë
Kaçanik-Hani i Elezit, lirohet qarkullimi në njërën korsiDrejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj ka bërë të ditur se rreth orës 13:05 minuta,...më shumë
Për dy muaj, mbi 16 mijë kosovarë kanë kërkuar azil në Hungari Shifrat e atyre që zyrtarisht kanë kërkuar azil në Hungari janë alarmante, raporton KTV.më shumë
Ferrarese: Migrimi ilegal nuk i ndihmon liberalizimit te vizaveAmbasadori i Italisë në Kosovë Andreas Ferrarese, konsideron se shumë kosovarë janë...më shumë
Kosovarët, i madh e i vogël po ikin“Kam ecur 12 kilometra prej kufirit të Serbisë deri në qytet në Hungari nëpër...më shumë
Burg dhe Gjobë për Sulmuesin e Stacionit Policor në PrizrenTë martën, në Gjykatën Themelore të Prizrenit u mbajt shqyrtimi fillestar në rastin e...më shumë
Veteranët paralajmërojnë protestaJanë bërë afër tri vjet qëkur Komisioni Qeveritar për verifikimin e ushtarëve të...më shumë
Muja i premton mbështetje edhe “Lirisë”Kryetari I Prizrenit Ramadan Muja, ka premtuar mbështetje edhe për Klubin Futbollistik “Liria”...më shumë
Mjekët po e braktisin Kosovën Kuadri specialistik mjekësor, po vazhdon të ikë nga Kosova për të kërkuar punë dhe...më shumë
"Flamuri" ynë, autobusi zëvendëson hartën e Kosovës Ikja e kosovarëve po vazhdon. Pavarësisht thirrjeve të politikanëve vendas dhe...më shumë
Studentët kërkojnë ndaljen e ikjes masive nga KosovaIkja masive e qytetarëve , veçmas e studentëve, e ka shqetësuar Parlamenti Studentor i...më shumë
Policia: Kemi informata se protesta nesër do të jetë e dhunshmePolicia e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media bën të ditur se kanë...më shumë
Gjermania pajis me “viza të përkohshme” azilantëtNë kampin e azilkërkuesve në Hamburg, janë mbi njëmijë shqiptarë. Ata janë...më shumë

Kategoritë