Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 06 Korrik 2020
Kosova rrezikon të humbë nga një qytezë në muajE Marte 03 Shkurt 2015 08:41Stacioni i autobusëve në Prishtinë, të dielën, pak para mesnate, ishte mbushur nga shumë familjarë dhe të rinj. Numri i tyre arrinte në mbi 500, shkruan sot Koha Ditore.më shumë
Niset për të kërkuar azil, vdes në kufi 61 vjeçari kosovarNjë 61 vjecar ka ndërruar jetë gjatë natës së mbrëmshme në pikën kufitare...më shumë
Veteranët nuk përjashtojnë mundësinë e protestaveKëshilli për Mbrojtjen e të Drejtave të Luftëtarëve të UÇK-së në...më shumë
Policia hungareze ndalon mbi 200 kosovarë Mediet hungareze raportojnë se policia e vendit ka ndaluar në një stacion të trenit mbi 200 shtetas...më shumë
“Thirrjet e Nënave“, letër të hapur Mustafës dhe ambasadave ndërkombëtareNë prag të protestës të paralajmëruar nga opozita të mërkurën, Shoqata...më shumë
Edhe një ultimatum tjetër për QeverinëNdonëse Federata e Sindikatave të Shërbyesve Civilë të Kosovës,kishin paralajmëruar...më shumë
Agron Selimaj, drejtor i AKI-sëPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dhe Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa,...më shumë
Kosova rrezikon të humbë nga një qytezë në muajStacioni i autobusëve në Prishtinë, të dielën, pak para mesnate, ishte mbushur nga shumë...më shumë
Policia austriake kap në tren 95 refugjatë nga KosovaPlot 95 kosovarë janë kapur nga policia austriake në një tren në Austri, që udhëtonte...më shumë
Shpendi mbushi Komunën me militantë të VV-sëShpend Ahmeti si duket e ka thyer rekordin e gjithë kryetarëve të komunave të Kosovës për...më shumë
Kosovarët nuk i njohin gjuhët e huajaMë shumë se gjysma e Popullsisë së Kosovës e flasin vetëm një gjuhë, atë...më shumë
Alarmi nga Subotica: Më shumë se gjysma e emigrantëve nga KosovaPolicia Kufitare e Serbisë në rajonin e Suboticës, vetëm gjatë muajit janar ka kapur mbi 500...më shumë
Ndryshimet në KFOR, në bazë të rrethanave në terrenAleanca e NATO-s çfarëdo ndryshimi eventual në praninë e saj në Kosovë do ta...më shumë

Kategoritë