Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Marte, 02 Qershor 2020
Policia e Kosovës dhe KFOR-i ruajnë kryeministrin MustafaE Premte 04 Shtator 2015 13:18Një numër i madh i Policisë së Kosovës dhe pjesëtarëve të KFOR-it kanë siguruar hyrjen e kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa në ndërtesën ku do të mbahet ceremonia për 16 vjetorin e themelimit të Policisë së Kosovës.më shumë
Një serb hedh lëndë kimike pranë ujësjellësit të Mitrovicës, qyteti në ankthMitrovica është trazuar rëndë, pas arrestimit të një qytetari, i cili është...më shumë
Shënohet 16-vjetori i Policisë së KosovësMe rastin e përvjetorit të 16-të të themelimit të Policisë së Kosovës, sot...më shumë
Ministri Abdilaqim Ademi sot në Kosovë​Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami do të presë sot ministrin e...më shumë
I jepet lamtumira e fundit akademik Pajazit NushitPas ndarjes me akademikët Esat Stavileci e Mark Krasniqi, Kosova e ka humbur edhe një tjetër personalitet...më shumë
Haradinaj: Nevojë urgjente njohja e ndërsjellë e Kosovës dhe SerbisëLideri i AAK-së Ramush Haradinaj, në një tryezë politike me temën “ndërtimi i...më shumë
Britania mbështet projektin për transparencën e vetëqeverisjes lokale në veri të Kosovës Të enjten, më 3 shtator, Ambasadori Britanik RuairÍ O'Connell mori pjesë në...më shumë
Zbardhen projektet e Vjenës, ja çka përfiton Kosova​Jo të gjitha projektet infrastrukturore të miratuara në Samitin e Vjenës u bën publike...më shumë
Momenti i fundit për të penguar degradimin ambiental të ObiliqitKryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot kryetarin e Komunës...më shumë
“Blloku B1” kthehet në funksionPas disa ditësh me reduktime të ashpra të energjisë elektrike në vend, është kthyer...më shumë
Shtohen masat e sigurisë për kryeministrinZyra e kryeministrit ka sqaruar lidhur me gjendjen e sigurisë në vend dhe me masat e ndërmarra...më shumë
Policia identifikon personat që dëmtuan rrethojat e QeverisëAksioni i sotëm i Lëvizjes Vetëvendosje, aktivistë të së cilës rrënuan rrethojat...më shumë
32 mijë kosovarë hoqën dorë nga shtetësiaPër 5 vjet Kosova ka humbur 32 mijë qytetarë, të cilët kanë zgjedhur tjetër...më shumë

Kategoritë