Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 27 Shtator 2020

Mjegulla bllokoi helikopterin, izolohen doganierët në Bërnjakë e Jarinë

E Premte 04 Janar 2013 16:50

“Prej 30 dhjetorit nuk kishte arritur të bëhej furnizimi i këtyre dy pikave, për shkak të kushteve të këqija atmosferike. Por, sot në mëngjes helikopteri është nisur”, ka thënë Stavileci.

Njëri prej doganierëve që punon në Jarinë i ka thënë Telegrafit se për gjatë ditë doganierët kanë vuajtur nga mungesa e ushqimit dhe e mjeteve higjienike.

Qarkullimi i doganierëve në dy pikat kufitare në veri bëhet me anë të helikopterëve, për shkak qarkullimi nëpër rrugët tokësore pamundësohet për shkak të pengesave që bëjnë banorët serbë, të cilët janë rebeluar pas aksionit të autoriteteve të Kosovës, i ndërmarrë më 25 korrik të vitit 2011, i cili kishte për qëllim të vendoste doganierët në këto dy pika kufitare. /Telegrafi/

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.