Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 13 Maj 2021

Studentët marshojnë të mërkurën në mbështetje të Luginës së Preshevës

E Hënë 14 Janar 2013 13:42

Një grup studentësh të Universitetit “Hasan Prishtina” iu kanë bërë thirrje të gjithë studentëve që të mërkurën më 16 janar në ora 12:00 të marshojnë paqësisht në mbështetje të shqiptarë në Luginën e Preshevës.

Në një grup të hapur në rrjetin social Facebook thuhet se ky marsh ka për qëllim të tregoj kundërshtimin për vendimet e Serbisë që fyejnë vlerat tona kombëtare.

“Ftojmë të gjithë studentë e UP-së që na bashkëngjitën në marshin e organizuar në mënyrë simbolike në mbështetje të vëllezërve tanë në Preshevë.

Duke kundërshtuar çdo vendim të Serbisë që fyen dhe cenon vlerat tona kombëtare”, thuhet në njoftimin e studentëve./Indeksonline/

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.