Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 01 Qershor 2020

Gropa e pambyllur që mori dy fëmijë

E Enjte 18 Qershor 2015 10:11

Dy fëmijë, të cilët ndërmjet vete ishin kushërinj, janë mbytur në një gropë me ujë në fshatin Sërbicë të Prizrenit. Ngjarja tragjike, e cila ka tronditur banorët e kësaj ane, ka ndodhur të martën pasdite.

Fëmijët e familjes Bytyçi, Leotrimi dhe Leonardi, janë mbytur në një gropë në kodër të fshatit, teksa bashkë edhe me dy bashkëmoshatarë të tjerë kishin hyrë për t’u larë në ujin që ndodhej në gropën e hapur nga fabrika e tullave, shkruan ‘Zëri’.

Trupat e pajetë të Leotrimit 11-vjeçar dhe djalit të xhaxhait të tij, Leonardit, 9-vjeçar, janë varrosur mes dhembjesh e lotësh të mërkurën në mesditë.

Në ceremoninë e varrimit kanë qenë të pranishëm familjarë, miq, banorë të fshatit dhe shokët e shoqet e viktimave nga bankat shkollore. 

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.