Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Premte, 14 Maj 2021

Kuçi: Ende nuk dihet selia e Speciales, jemi në negociata

E Mërkurë 12 Gusht 2015 12:07

Ende nuk është caktuar lokacioni se ku do të vendoset selia e Gjykatës Speciale dhe se kjo është një çështje që ende është duke u negociuar.

Kështu ka deklaruar sot, ministri i Drejtësisë, Hajredin Kuçi, gjatë konferencës së mbajtur gjatë përurimit të Doracakëve për gjyqtarë në fushën civile dhe penale, që u mbajt sot, raporton lajmi.net.

Edhe pse nën trysninë e pyetjeve të gazetarëve, ministri Kuçi hezitoi të jap detaje më të hollësishme për Gjykatën dhe mënyrën se si do të funksionojë ajo.

Ndonëse ajo çka dihet është se Specialja do të sponozorizohet dhe menaxhohet nga vet Bashkimi Europian.

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.