Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Premte, 14 Maj 2021

Po ndërtohet xhamia e parë në Veri të Mitrovicës

E Marte 18 Gusht 2015 10:10

Në Suhodoll të Mitrovicës është vendosur gurthemeli i xhamisë së re, e cila ka nisur të ndërtohet.

Kjo është edhe xhamia e parë e cila po ndërtohet në pjesën veriore të Mitrovicës. Kështu ka lajmëruar përmes një postimi në profilin e tij në rrjetin social Facebook hoxha Sabri Jonuzi.

Jonuzi po ashtu ka kërkuar edhe ndihmën e besimtarëve që të ndihmojnë përfundimin komplet të kësaj xhamie.

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.