Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 19 Maj 2022

Vritet një polic në Skenderaj

E Mërkurë 30 Shtator 2015 10:41

Policia në Mitrovicë bën të ditur se sot pasdite në Skenderaj një person është vrarë dhe një tjetër është plagosur në qendër të qytetit.

Drejtori i Policisë së rajonit të Mitrovicës Nehat Thaçi, konfirmon për KosovaPress se i vrari është polici Valon Goxhuli, por pa dhënë detaje tjera lidhur me rastin.

Sipas Thaçit ngjarja ka ndodhur rreth orës 16 e 30 në qendër të qytetit të Skënderajt.

Jo zyrtarisht mësohet se motivi i vrasjes është hakmarrja pasi që në nëntor të vitit 2013 dyshohej se Valon Goxhuli kishte vrarë Bekim Birinxhikun nga fshati Qubrel i Skënderajt.

Para disa kohës Goxhuli ishte liruar nga gjykata dhe kishte vazhduar punën si polic.

Policia ende nuk ka arritur t’i arrestojë autorët e këtij rasti.
 

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.