Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 19 Maj 2022
Mahir Yağcılar: Zhvilluam takimet e para me PDK-në dhe Koalicionin 'opozitar'E Mërkurë 11 Qershor 2014 12:04Kryetari i Partisë Demokratike Turke të Kosovës, Mahir Yagcilar në një intervistë për Kosovahaberin ka bërë të ditur se tashmë janë zhvilluar takimet e para me PDK-në dhe Koalicionin 'opozitar' për të diskutuar mundësitë për formimin e qeverisë. Yagcilar ka theksuar se në plan të parë janë interesat e komunitetit turk dhe se ato mund të mbrohen me një pozitë ministrore dhe të zëvendësministrave. më shumë
Kadri Veseli mohon krimet, hyn në politikëIsh-shefi i Shërbimit Informativ të Kosovës, Kadri Veseli, ka mohuar se shërbimi që ka...më shumë
Pasioni për makinat, ka krijuar miqësi të reja 6 vjet që makinat klasike janë vënë së bashku në një takim të mbajtur në...më shumë
Kryetari i komunës së İnegölit Ali Nur AktaşKryetari i komunës së İnegölit të Bursas, Ali Nur Aktaş gjatë fundjavës ka...më shumë
PUR-Prizren Underground Rap: Po përgatitemi për promovimin e albumit Grupi PUR-Prizren Underground Rap, i cili kishte fituar simpatinë e të rinjve prizrenas dhe kosovarë me...më shumë
Drejtori i TEB Kosovës Alp Yılmaz: Këtë vit do të hapim edhe 8-10 degëDrejtori TEB Bankës, që është e katërta që operon në Kosovë, shpalos planet...më shumë
Nurkollari: Synojmë bumin kinematografikDrejtori artistik i festivalit të filmit dokumentar dhe të shkurtë Dokufest, Veton Nurkollari tregon...më shumë