Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 19 Maj 2022
Bruksel, arrihet marrëveshja për njohjen reciproke të diplomaveE Mërkurë 30 Shtator 2015 09:01Delegacioni i Republikës së Kosovës i udhëhequr nga ministrja Edita Tahiri, i cili është në Bruksel për raundin e ri të dialogut ndërshtetërorë në mes të Kosovës dhe Serbisë, ka arritur marrëveshje për njohjen reciproke të Diplomave mes dy shteteve, Kosovës dhe Serbisë.më shumë
Minoritetet kërkojnë të drejtat e tyre për arsimKomisioni parlamentar për të Drejtat, Interesat e Komuniteteve dhe për Kthim, në mbledhjen e sotme...më shumë
Jep dorëheqje Ferdije Zhushi-EtemiMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, ka pranuar sot dorëheqjen e Ferdije...më shumë
Publikohen rezultatet e provimit të maturës, kalueshmëria 56.7 për qindKomisioni Qendror Shtetëror i Maturës (KQShM), ka bërë publikimin e rezultateve të Provimit...më shumë
Srpska pengon procedimin e Ligjit të Arsimit për në KuvendQeveria e Kosovës nuk ka arritur që ta procedojë për në Kuvend projektligjin për Arsimin e...më shumë
Halonen: Kosova duhet të investojë në mësimdhënësMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, priti në takim ish presidenten e...më shumë
Bajrami: Arsimi gjithëpërfshirës është prioritet i QeverisëNë Prishtinë hapi sot punimet Konferenca me temën: “Arsimi gjithëpërfshirës dhe...më shumë
Regjistrimi në degën Gjuhë dhe Letërsi Turke deri më 17 shtatorNë degën e Gjuhës dhe Letërsisë Turke të Fakultetit të Filologjisë në...më shumë
KQSHM e vlerëson të suksesshëm Provimin e MaturësKomisioni Qendror Shtetëror i Maturës (KQShM), në konferencën e mbajtur për media, e ka...më shumë
Bajrami vizitoi maturantët në dy qendra testimiMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), Arsim Bajrami ka vizituar sot maturantët, të...më shumë
Sot faza e dytë e testit të maturësNë të gjitha shkollat e vendit sot maturantët do t’i nënshtrohen fazës së dytë...më shumë
Bajrami e Ademi flasin për mundësinë e krijimit të një Erasmus-i shqiptarMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami dhe ai i Arsimit dhe Shkencës i...më shumë
UPZ do të pranojë edhe 1224 studentë të rinjUniversiteti i Prizrenit “Ukshin Hoti”, në konkursin plotësues, në vitin e parë të...më shumë