Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 25 Shkurt 2021
Jasharaj: Ende nuk ka marrëveshje me QeverinëE Premte 30 Janar 2015 15:42Mësimdhënësit e arsimit parauniversitar në nivel vendi kanë bojkotuar sot mësimin në shenjë pakënaqësie për moszbatimin e Kontratës Kolektive. më shumë
Greva po mbahet në 90 për qind të shkollaveGreva në arsim po mbahet në shumicën e shkollave të Kosovës. Kryetari i SBASHK-ut, Rrahman...më shumë
Grevë njëditore në arsimin parauniversitar Shkollat fillore dhe të mesme nuk do të punojnë të premten. Bojkotimi i mësimit vjen si...më shumë
Nga ulja e lindjeve, ulet numri i nxënësveUlja e numrit të nxënësve në klasat e shkollave, sipas zyrtarëve të vendit, nuk...më shumë
Qeveria u kërkon mësimdhënësve grevistë “mirëkuptim” deri në qershorQeveria e Kosovës u ka kërkuar “mirëkuptim” sindikatave të arsimit parauniversitar, rreth...më shumë
Përfundon greva në shkollaNë të gjitha shkollat fillore dhe të mesme sot ka filluar greva dy orëshe në shenjë...më shumë
MAShT: 61 shkolla nuk janë përfshirë fare në grevëMinistria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT), ka demantuar SBAShK-un, thotë se në 61...më shumë
Nis greva një orëshe e mësimdhënësveSot ora e parë mësimore e ndërrimit të paradites dhe të pasdites nuk do të mbahet...më shumë
Hashim Thaçi nderohet me çmimin “Doctor Honoris Causa”Ish-kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, është nderuar sot nga Universiteti i Tiranës me...më shumë
Greva në arsim fillon të martënTë martën ora e parë e të dy ndërrimeve në të gjitha shkollat e Kosovës nuk do...më shumë
Rritja e pagave sipas buxhetitRritja e pagave të mësimdhënësve do të bëhet bazuar në planifikimet buxhetore të...më shumë
Gjysmëvjetori i dytë shkollor filloi pa probleme në shumicën e shkollaveNxënësit e shkollave fillore dhe të mesme të Republikës së Kosovës të...më shumë
Nesër fillon gjysmëvjetori i dytëZilet e shkollës do të bien nga nesër sërish, në mbarë Kosovën, për të...më shumë