Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 07 Mars 2021
Mbi 100 profesorë me paga të dyfishtaE Enjte 25 Dhjetor 2014 10:30​Mbi 100 profesorëve të Universitetit të Prishtinës (UP) “Hasan Prishtina” do t’iu ndërrohet statusi i marrëdhënies së punës.më shumë
Nëse s’ka rritje të pagave deri më 10 janar, SBASHK-u në grevëSindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), nëpërmjet një letre, ka...më shumë
UPZ arrin marrëveshje bashkëpunimi me Universitetin Marmara në TurqiProf. Dr. Ramë Vataj, rektor i Universitetit “Ukshin Hoti” në Prizren, i shoqëruar nga z. Soner...më shumë
Marrshi në përkrahje të rektorit ZejnullahuPjesëtar të organizatave joqeveritare në vend, studentë të Universitetit të...më shumë
Përfundon protesta, një javë kohë për rektorin!Organizatat e dala nga lufta, para disa minutave kanë arritur që të bëjnë një...më shumë
MASHT-i ofron shkollim gjatë gjithë jetësKa filluar konferenca “Arsimi i të rriturve dhe mësimi gjatë gjithë jetës” e cila po...më shumë
Universitetet e Ballkanit as nuk janë në listëUS News & World Report” ka konfirmuar se universiteti më i mirë në botë vazhdon të...më shumë
Inspektorati vërteton se djali i ish-rektorit përmes shkeljeve u bë ligjëruesAfrim Shemsedini ka filluar punën me kontratë nga shkurti i këtij viti në Fakultetin Ekonomik...më shumë
Vataj: Do të angazhohem për ngritjen e cilësisë në UPZMinistri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Buja ka pritur në takim...më shumë
Vataj, nisi zyrtarisht detyrën e rektorit në PrizrenProf. Dr. Ramë Vataj, të hënën, ka pranuar zyrtarisht detyrën e rektorit të Universitetit...më shumë
Ramë Vataj i PDK-së zgjidhet rektor i UPZ-sëSot, me 2/3 e votave të anëtarëve të Këshillit Drejtues, Prof. Dr. Ramë Vataj...më shumë
Regjistrohen në UP duke deklaruar kombësinë e rrejshmeDisa kandidatët shqiptarë për studentë në Universitetin e Prishtinës, për t’u...më shumë
Fakulteti i Edukimit: 28 kandidatë për një indeksPër gjithsej 51 vende të ofruara për studim në Fakultetin e Edukimit, provimit pranues të...më shumë