Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 07 Mars 2021
Kursi për qëndisje me tel zgjon interesim në MamushëE Premte 04 Shtator 2015 09:35Me mbështetjen e Komunës së Karabük-ut, dhe në bashkëpunim të Komunës së Mamushës me shoqatën e solidaritetit të biznesit po realizohet projekti, i cili aftëson gratë e Prizren dhe Mamushës për qëndisje me tel. më shumë
Konkurs për 3.600 studentë në konvikteQendra e Studentëve e Universitetit të Prishtinës (UP) nesër (më 3 shtator) shpall konkursin...më shumë
Bie me 4 mijë numri i fëmijëve që regjistrohen për herë të parë në shkollëMe fillimin e vitit të ri shkollor, dalin edhe shifrat e para alarmante. Kështu, numri i fëmijëve...më shumë
Mësimdhënësit e arsimit parauniversitar janë pajisur me kontrata të përhershmeMinistria e Arsimit ka shpërndarë në të gjitha drejtoritë komunale kontratat e përhershme...më shumë
KFOR-i turk ndihmon shkollën "Motrat Qiriazi", sikurse edhe TIKA KFOR-i turk ka ndihmuar shkollën "Motrat Qiriazi" me një projekt, në saje të cilit janë...më shumë
Jahjaga në shënimin e 100-vjetorit të shkollës shqipe në trevën e DeçanitPresidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, mori sot pjesë në manifestimin...më shumë
Bajrami: Të gjithë nxënësit e mësimdhënësit do të pajisen me tablet e laptopNë të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës sot ka filluar viti i ri shkollor...më shumë
Nis viti i ri shkollor Pas përfundimit të pushimeve verore nxënësit e shkollave fillore dhe të mesme mësynë...më shumë
Disa mësimdhënës nuk i meritojnë as pagat aktualeJo të gjithë mësimdhënësit dhe profesorët meritojnë pagat të cilat i marrin me...më shumë
Mbi 28 mijë nxënës u regjistruan në klasën e parëNumri i fëmijëve që regjistrojnë klasën e parë, nga viti në vit po shënon...më shumë
Prioritet, ngritja e cilësisë në arsimMinistri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Arsim Bajrami, ka thënë se prioritet gjatë...më shumë
SBASHK kërcënon me grevë nëse nuk përmbushen kërkesat e tyreKryetari i Sindikatës së Bashkuar për Arsim Shkencë dhe Kulturë (SBASHK), Rrahman Jasharaj, ka...më shumë
KQSHM e vlerëson të suksesshëm afatin e dytë të provimit të Maturës ShtetëroreKomisioni Qendror Shtetëror i Maturës (KQShM), në konferencën e mbajtur për media, e ka...më shumë