Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 28 Shkurt 2021
Jahjaga uron studentët me rastin e fillimit të vitit të ri akademikE Marte 07 Tetor 2014 14:55Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, me rastin e fillimit të vitit të ri akademik 2014/2015 uroi të gjithë studentët, mësimdhënësit dhe stafin akademik.më shumë
Në Universitet fillon viti i ri akademikSot fillon viti i ri akademik në të gjitha universitetet publike dhe bartësit privat të Arsimit...më shumë
Mbi tre mijë studentë pritet të pranohen në afatin e dytë në UPTë hënën është hapur edhe zyrtarisht konkursi i afatit të dytë për pranimin e...më shumë
Parlamenti i Studentëve bojkoton mbledhjen e Senatit të UP-sëParlamenti i Studentëve i Universitetit të Prishtinës, kundërshton veprimin e sotëm të...më shumë
Viti i ri akademik në UP nis me gjashtë ditë vonesëViti i ri akademik në Universitetin e Prishtinës do të nisë më 6 tetor. Këtë e ka...më shumë
Studentët përsëri në protesta, kërkojnë dorëheqjen e ZejnullahutDhjetëra studentë të Universitetit të Prishtinës kanë bllokuar gjatw ditës sw mwrkurw...më shumë
Komuna e Prishtinës fillon shpërndarjen e shujtave nëpër shkollaKomuna e Prishtinës ka filluar të hënën shpërndarjen e shujtave falas nëpër shkollat...më shumë
Shtyhet konkursi për afatin e dytë për pranimin e studentëve në UPKonkursi për pranimin e studentëve në afatin e dytë për studimet themelore në vitin...më shumë
UP, afat të dytë për regjistrimin e studentëve Universiteti i Prishtinës ”Hasan Prishtina”, do të shpallë konkursin më 19 shtator...më shumë
Studentët, një javë kohë Këshillit drejtues të UP-sëPas aktivitetit të sotëm para Rektoratit te Universitetit të Prishtinës, kryetarja e Këshillit...më shumë
Studentët bllokojnë hyrjen në RektoratRifat Krasniqi, njëri prej organizatorëve të kësaj proteste në një prononcim për...më shumë
Në Qendrën Kulturore Yunus Emre organizohen kurse të gjuhës turkeNë Qendrën Kulturore Turke Yunus Emre në Prishtinë organizohen kurse të gjuhës turke....më shumë
Studentët shpallin ‘vdekjen klinike’ të UP-sëNjë grup studentësh kanë vendosur që sot në mënyrë simbolike para Rektoratit të...më shumë