Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 28 Shkurt 2021
Testi i maturës do të anulohet pjesërisht 15 Qershor 2014 23:45Testi i maturës do të anulohet, pjesërisht. Kështu, do të veprojë Ministria e Arsimit, me qendrat ku evidentohet se ka pasur parregullsi, raporton KTV. Por, në rastin tjetër mund të ketë edhe anulim komplet.më shumë
MAShT do ta analizojë mbarëvajtjen e Testit të MaturësRreth 46 mijë maturantë, sa ka këtë vit Kosova, sot i janë nënshtruar Testit të...më shumë
Nesër mbahet Provimi i Maturës Nesër (e shtunë), 14 qershor 2014, do të mbahet pjesa e parë e Provimit të Maturës...më shumë
Më 14 e 28 qershor, Testi i Maturës 2014Zëvendësministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Nehat Mustafa, i ka pritur rektorët e...më shumë
Kosova dhe Shqipëria me Kurrikulë të unifikuar të Arsimit ParauniversitarMinistrat e Arsimit të Kosovës dhe Shqipërisë, Ramë Buja dhe Lindita Nikolla, nënshkruan...më shumë
Sot nënshkruhet kurrikula parauniversitare Kosovë-ShqipëriMinistrat e Arsimit të Kosovës dhe Shqipërisë, Ramë Buja dhe Lindita Nikolla do të...më shumë
UP-ja nënshkruan memorandum me Universitetin “Dokuz Eylül”Rektori i Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, Anton Berishaj, ka nënshkruar një...më shumë
Studentët e UP-së votojnë për Parlamentin e tyreStudentët e Universitetit të Prishtinës sot do të votojnë për të zgjedhur...më shumë
Prezantohet programi i Universitetit AnadolluProgrami i Universitetit Anadollu (UA) është prezantuar gjatë vizitave të bëra në disa...më shumë
Sot mbahet testi i arritshmërisë për klasat e nëntaTestit të arritshmërisë pritet që t’i nënshtrohen rreth 28 mijë nxënës,...më shumë
Nesër mbahet testi i arritshmërisë për klasat e 9-taNesër nëpër të gjitha shkollat e Kosovës do të mbahet testi i arritshmërisë...më shumë
Zgjidhet problemi me pagat e edukatoreve, nesër fillojnë punënEdukatoret e çerdheve publike në Prishtinë, nga nesër ndërpresin grevën. Komuna e...më shumë
Kosova dhe Turqia thellojnë bashkëpuniminZëvendëskryeministrja e Kosovës Edita Tahiri priti delegacionin e Drejtorisë së...më shumë