Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 07 Mars 2021
Qeveria i kërkon BE-së të ndërmarrë masa ndaj Serbisë për njohjen e diplomave të KosovësE Enjte 15 Maj 2014 09:51Gjykata Kushtetuese e Serbisë ka nxjerrë vendim për të mos njohur diplomat universitare të Kosovës, ndonëse gjatë negociatave mes Prishtinës dhe Beogradit është arritur marrëveshje për njohjen reciproke të tyre dhe për këtë madje është nxjerrë edhe një Rregullore.më shumë
Debati "Ballafaqim": Punësimet në ArsimSot më 14.05.2014, Forumi Transparenca filloi ciklin e Debatit "Ballafaqim" ku për fokus ka qenë arsimi. më shumë
Zgjedhjet nuk e shtyjnë provimin pranues në UPMbajtja e zgjedhjeve më 8 qershor, bëri që testi i Maturës të shtyhet për një...më shumë
Testi i arritshmërisë për klasat e nënta mbahet me 23 majTesti i arritshmërisë për klasat e nënta do të mbahet më 23 maj. Këtë vit...më shumë
Panairi i Universiteteve turke edhe në PrizrenPanairi i Universiteteve turke më 9 maj është hapur edhe në Sheshin e Shatërvanit në...më shumë
Provimi i maturës shtyhet për një javëMbajtja e zgjedhjeve parlamentare më 8 qershor do të shtyjë për një javë, mbajtjen e...më shumë
Kosovë, zgjedhjet e parakohshme shtyjnë testin e MaturësMbajtja e zgjedhjeve parlamentare në qershor të këtij viti, ia ka prishur planin Komisionit...më shumë
Mbahet panairi i universiteteve turkeInstituti Yunus Emre, Qendra Kulturore Turke Prishtinë këtë vit është duke organizuar një...më shumë
Festa e leximit sërish në PrizrenShoqata e mësimdhënësve turq të Kosovës dhe dega e KDTP-së në Prizren për...më shumë
Heqja e klasës së 13-të dyfishon numrin e maturantëve në KosovëMe heqjen e klasës së 13-të, sivjet është dyfishuar numri i maturantëve që pritet...më shumë
Presidenca e diasporës turke dhe komuniteteve mike ka vizituar TUMED-inPërfaqësues të presidencës së diasporës turke dhe komuniteteve mike bashkë me kreun e...më shumë
Jacobson diskuton zgjidhjen e çështjes së diplomave të Universitetit në Mitrovicën VerioreAmbasadorja e SHBA-ve diskuton zgjidhjen e çështjes së pranimit të diplomave të Universitetit...më shumë
Fëmijët festuan 23 prillin duke shikuar filmMe rastin e shënimit të 23 prillit, ditës së turqve të Kosovës, dega e KTAP-së...më shumë